به مناسبت هفته هوای پاک معاینه فنی خودروها یکشنبه ۲۹ دی در زرندیه رایگان است.

معاینه فنی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به مناسبت هفته هوای پاک، انجام معاینه فنی خودروها به مدت یک روز در مرکز معاینه فنی شهرزرندیه رایگان است.

علی لنگرودی سرپرست اداره محیط زیست شهرستان زرندیه با اعلام این خبر، گفت: این طرح به مناسبت هفته هوای پاک و روز یکشنبه ۲۹ دی‌ماه انجام خواهد شد.

لنگرودی هدف از اجرای این طرح را تشویق دارندگان وسایل نقلیه به انجام معاینه فنی برای رفع آلایندگی هوا و بهینه سازی مصرف انرژی دانست.

او اضافه کرد: اجرای چنین برنامه‌هایی می‌تواند گام‌های مناسبی برای جلوگیری از آلودگی هوا و داشتن محیط زیستی سالم و در نهایت حفظ سلامت شهروندان تلقی می‌شود.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان زرندیه با اشاره به نامگذاری هفته هوای پاک به نام "هوای پاک، اقدام و عمل " گفت: برای اجرای برنامه‌های منسجم و هماهنگی با کلیه ارگان‌ها و آشنایی شهروندان با راهکارهایی ساده‌ای که میتوانند نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشند جلسه تشکیل و این موضوع مورد بحث و بررسی توسط اعضا شرکت کننده قرار گرفت.

او ادامه داد: در این جلسه مقرر شد در هفته هوای پاک ادارات و صنایع از شعار امسال هوای پاک در مکاتبه‌های خود استفاده کنند و همچنین فعالیت‌های آموزشی و عملی خود و پرسنل تحت امر را به اداره محیط زیست شهرستان اعلام کنند.

لنگرودی بیان کرد: صنایع هم با آموزش‌های لازم به کارکنان خود نسبت به دقت و ایجاد حساسیت در این حوزه به بررسی سیستم‌های کنترل آلایندگی هوا و در صورت نیاز نصب فیلتراسیون متناسب با استانداردهای سازمان محیط زیست دقت لازم را انجام دهند.

کد خبر 479082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار