معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: سیلاب اخیر به ۳۴۵ کیلومتر راه آسفالته در جنوب استان کرمان خسارت وارد کرده که در همین مورد دولت با همه توان برای بازسازی و ترمیم اصولی محورهای خسارت‌دیده از سیلاب تلاش می‌کند.

خسارت سیلاب جنوب کرمان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، خداداد مقبلی اظهار کرد: در بازدید از محورهای خسارت دیده و تخریب‌شده ناشی از سیل در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان مشخص شد که بیش از یکهزار و ۸۶۰ کیلومتر از محورهای خاکی خسارت‌دیده است که با توجه به حجم خسارت‌ها احتمال افزایش این ارقام وجود دارد.

وی افزود: کار بازسازی و ترمیم اصولی محورهای خسارت دیده از سیلاب در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان به زودی تمام می‌شود.

مقبلی گفت: با توجه به اینکه ریزش شدید باران موجب تخریب زیرساخت‌های راه در استان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان شده است، با حضور عوامل راهداری در حال حاضر تمامی محورهای ارتباطی بازگشایی شده و در برخی نقاط هم به دلیل بالا بودن حجم سیلاب کار مرمت موقت به زودی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: بیشترین خسارت به حوزه راه‌ها در محور شریانی رودبار جنوب و ایرانشهر به ابنیه فنی وارد شده است.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: در این محور ۱۸ دستگاه آب‌نما به کلی تخریب و به ۱۳۰دستگاه ابنیه خسارت وارد شده است.

 وی ادامه داد: طبق برآورد اولیه، میزان خسارت به ابنیه‌ها ۳۰ تا ۳۷ میلیارد تومان بوده ولی به دلیل اینکه هنوز در برخی از راه‌ها و ابنیه‌ها آب فروکش نکرده، میزان تخریب این نقاط هم باید به رقم خسارت اضافه شود.

مقبلی اظهار کرد: در حال حاضر با استفاده از دستگاه‌های راهداری موجود در جنوب کرمان، مسیرهای آسیب‌دیده و تخریب‌شده به صورت موقت ترمیم، بازگشایی و زیر بار ترافیک قرار گرفته است.

وی گفت: با جدیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جنوب کرمان فهرست و محل تخریب‌های سیلاب جمع‌بندی شده و با همکاری سازمان مدیریت و پیگیری سازمان راهداری کشور به زودی تامین اعتبار لازم برای بازسازی اصولی و فنی محورهای خسارت‌دیده انجام خواهد شد و پس از آن با انتخاب پیمانکار کار بازسازی محورها آغاز می‌شود.

جنوب استان کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از ۷ شهرستان تشکیل شده که یک‌سوم پهناورترین استان کشور را به خود اختصاص داده است.

کد خبر 478868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =