سرویس‌های کارشناسی پارلمان آلمان، بوندس‌تاگ می‌گویند ترور (به شهادت رساندن سردار) سلیمانی نقض حقوق بین‌الملل و منشور مدنی سازمان ملل است.

پارلمان آلمان، بوندس‌تاگ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه‌وله، پارلمان آلمان، بوندس‌تاگ، روز سه‌شنبه ۲۴ دی (۱۴ ژانویه) با انتشار ارزیابی کارشناسانه‌ای نسبت به مشروعیت عملیات کشتن ( به شهادت رساندن سردار سپهبد) قاسم سلیمانی توسط ارتش آمریکا و همخوانی آن با حقوق بین‌الملل ابراز تردید کرد.

این ارزیابی کارشناسانه به خواست حزب چپ‌های آلمان تهیه شد. کارشناسان در ارزیابی خود از جمله تصریح کرده‌اند: «با آنچه دستگاه دولتی ایالت متحده به عنوان شواهد ارائه کرده، این قابل تشخیص نیست که چرا کشتن ( به شهادت رساندن سردار )قاسم سلیمانی به‌طور قطعی ضروری بوده تا به عنوان آخرین وسیله ممکن جلو خطری قریب‌الوقوع گرفته شود که گفته می‌شود متوجه جان آمریکاییان بوده است».

در این ارزیابی همچنین آمده است که عملیات کشتن ( به شهادت رساندن سردار) قاسم سلیمانی توسط پهپادهای آمریکایی شروط یک "ضربه نجات‌بخش پایانی" را برآورده نمی‌کند و به همین خاطر به نظر می‌رسد که ناقض حقوق بین‌الملل و منشور مدنی سازمان ملل در راستای برخورداری از حق زندگی است.

کد خبر 478268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار