معاون امور عمرانی استانداری خوزستان از تکمیل پروژه‌های آب‌رسانی بخش مرکزی اهواز تا ۳ ماه آینده و تجهیز ۲۲ روستای این بخش به سیستم حذف کدورت آب خبر داد.

آب‌رسانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، فاضل عبیات از پروژه‌های آب‌رسانی بخش مرکزی اهواز بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات و پیشرفت این پروژه‌ها قرار گرفت.

عبیات اظهار کرد: تا ۳ ماه آینده پروژه آب‌رسانی به ۲۲ روستای بخش مرکزی اهواز تکمیل و دستگاه حذف کدورت آب نصب می‌شود. این دستگاه مجهز به فیلترهای سرامیکی است و دبی خروجی آب تصفیه شده آن حدود صد لیتر بر ثانیه است.

وی ادامه داد: استفاده از سیستم حذف کدورت به منظور تأمین آب شرب سالم برای روستاها برای نخستین بار در استان صورت می‌گیرد و روش حذف کدورت مزیت‌های قابل توجهی در مقایسه با احداث تصفیه خانه متعارف دارد. همچنین هزینه خرید و نصب این دستگاه فقط ۱۰ درصد هزینه احداث تصفیه خانه متعارف و هزینه بهره‌برداری از آن از هزینه بهره‌برداری از یک تصفیه خانه متعارف با خروجی مشابه بسیار پایین‌تر است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان بیان کرد: نصب سامانه حذف کدورت آب پس از هماهنگی و مذاکرات و تفاهم‌نامه منعقد شده با معاونت علمی پژوهشی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: نصب این سامانه می‌تواند سرآغاز تحولی برای تأمین آب شرب روستایی شود. این سامانه کدورت آب را به روش فیلتر سرامیکی حذف می‌کند.

عبیات عملکرد سامانه حذف کدورت را مشابه «حبانه» که در گذشته روستاییان از آن استفاده می‌کردند، توصیف کرد و افزود: نصب سامانه حذف کدورت آب تجربه موفقی خواهد شد که می‌تواند به پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای استان سرعت بخشیده و این کار را نیز در روستاهای دیگر استان گسترش دهد.

وی همچنین از پروژه اجرای شبکه آب‌رسانی به ۱۷ روستای مسیر الهایی نیز بازدید کرد و گفت: با اجرای این شبکه و اتصال آن به تصفیه خانه قلعه‌سحر آب‌رسانی به هفده روستای دیگر انجام خواهد شد؛ اجرای شبکه‌های آب‌رسانی در ماه‌های اخیر آغاز و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کد خبر 478145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار