مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: ضریب نفوذ تلفن‌همراه در استان بیش از ۷۰ درصد است که در مقایسه با متوسط کشوری بالاست.  

موبايل

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل زا ایسنا،  قاسم جلیلی‌نژاد در دیدار با دکتر عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در استان آذربایجان‌غربی ضمن ارائه گزارش از وضعیت اپراتورهای منطقه نسبت به اجرای تفاهم‌نامه منعقده در سال‌های گذشته بین سازمان منطقه آزاد و فناوری ارتباطات و اطلاعات تاکید کرد و با اشاره به اینکه تاکنون بستر اینترنت در بیش از ۱۳۵۰ روستای استان فراهم شده است و نسبت به کل کشور، آذربایجان‌غربی در وضعیت خوبی است، گفت: برخی نقاط کور در جاده‌های استان وجود دارد که دلیل آن عدم وجود زیرساخت برق و دسترسی جاده است ولی در کل پوشش تعهد اپراتورها اکثرا انجام شده است.  

وی گفت: در صورتی‌که زیرساخت‌های برق و جاده را در نقاط کور تامین شود اپراتورها آماده سرمایه گذاری و احداث ایستگاه هستند.  

مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات آذربایجان‌غربی تصریح کرد: پیگیری موضوع قطب دیتاسنتر ماکو را دستور کار قرار دادیم و با توجه به اینکه در بحث تغییر آمایش سرزمین در استان این موضوع لحاظ نشده بود با پیگیری‌هایی که شد آن را مصوب کردیم.  

جلیلی‌نژاد منطقه آزاد ماکو را ظرفیتی برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای‌ICT به‌صورت پایلوت دانست و تصریح کرد: برنامه‌های متعدد در حوزه‌های گردشگری و ICT در روستاها و شهرها در دست اجرا داریم که امیدواریم با همکاری سازمان منطقه آزاد به تمامی اهداف تعیین شده برسیم.  

وی گفت: همه‌ کشور باید دسترسی همگانی به اطلاعات داشته باشند و با توجه به آنکه در آینده‌ای نه چندان دور اقتصاد دیجیتالی توسعه خواهد یافت، نقش منطقه آزاد ماکو در این توسعه بی‌بدیل است.  

کد خبر 476657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار