رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با بیان اینکه این سازمان دیگر توانایی کمک به آتش‌نشانی کوت عبدالله را ندارد، نسبت به وقوع حادثه‌ در کوت عبدالله هشدار داد.

کوت عبدالله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ابراهیم قنبری با اشاره به ارائه خدمات از سوی آتش‌نشانی اهواز به کوت عبدالله گفت: در حال حاضر سازمان آتش‌نشانی اهواز علاوه بر شهر اهواز، شهر کوت عبدالله را نیز پوشش می‌دهد.

وی افزود: مجموع نیروهای سازمان آتش‌نشانی این شهر، ۴ نفر هستند که حقوق، مزایا، لباس و تجهیزات‌شان را سازمان آتش‌نشانی اهواز تامین می‌کند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه داد: ۳ خودروی امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی کارون نیز از سوی سازمان آتش‌نشانی اهواز تامین شده اما این خودروها بدون استفاده مانده‌اند و یک خودرو نیز به دلیل عدم تعویض باطری، دو سال است که قابل استفاده نیست. حتی سوخت خودروهای امداد و نجات این سازمان نیز از سازمان آتش‌نشانی اهواز تامین می‌شود. ساختمان شهرداری کوت عبدالله نیز مربوط به شهرداری اهواز بود که به کوت عبدالله تحویل داده شده و ۲ سال است که پول آب و برق را هم پرداخت نکرده‌اند.

قنبری تصریح کرد: همه اتفاقاتی که در شهرستان کارون رخ می‌دهد را سازمان آتش‌نشانی اهواز پوشش می‌دهد. شهردار کوت عبدالله همکاری خوبی ندارد و آتش‌نشانی، اولویتش نیست. این وضعیت نشان از عدم احساس مسئولیت شهردار کوت عبدالله نسبت به مقوله ایمنی است. هنگام بروز حادثه در کوت عبدالله در صورتی که ترافیک سنگین، نباشد خودروی آتش‌نشانی از نزدیک‌ترین ایستگاه شهر اهواز، در مدت زمان ۱۵ تا ۱۷ دقیقه به محل حادثه می‌رسد اما ما دیگر توانایی کمک به آتش‌نشانی کوت عبدالله را نداریم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ممکن است حادثه‌ای در زمان اوج ترافیک رخ دهد که با توجه به فاصله نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی اهواز به کوت عبدالله، ممکن است شرایطی ایجاد شود که در این شرایط، باید شهردار کوت عبدالله پاسخگوی اتفاقات باشد. اگر این مساله برای شهردار کوت عبدالله مهم بود، قطعا در این زمینه اقدام می‌کرد. همچنین اگر فاجعه‌ای در کارون رخ دهد، همه اهمیت موضوع را متوجه می‌شوند و از اکنون نسبت به وقوع حادثه در کوت عبدالله هشدار می‌دهیم.

کد خبر 476247

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خوزستان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha