یک بیمار دچار سرطان هنگام انجام عمل جراحی در بیمارستانی در رومانی آتش گرفت و درگذشت.

SURGERY

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی جراحان در بیمارستان فلوریسا در شهر بخارست پایتخت رومانی از یک ماده ضدعفونی الکل‌پایه برای ضدعفونی کردن زنی ۶۶ ساله استفاده کرده بودند که قرار بود برای سرطان لوزالمعده یا پانکراس جراحی شود.

اما هنگامی‌که داشتند از اسکالپل (تیغ جراحی) برقی برای جراحی استفاده می‌کردند- درنتیجه تماس آن با الکل، بدن زن در اتاق عمل شعله‌ور شد.

زن دچار سوختگی ۴۰ درصد بدن شد و یک هفته بعد در بیمارستان درگذشت.

رسانه‌های محلی می‌گویند پلیس تحقیقاتی را درباره مرگ این زن آغاز کرده است.

خانواده زن قربانی به رسانه‌های رومانی گفتند «وخامت وضعیت» یا جزئیات حوادث به آن‌ها اطلاع داده نشده بود و مقامات بیمارستان گفته بودند که «حادثه‌ای» رخ داده است.

این خانواده گفتند که جزئیات حادثه را پس از افشای آن در شبکه‌های تلویزیونی و مطبوعات دریافته‌اند. آن‌ها گفتند: «ما اتهامی نمی‌زنیم، فقط می‌خواهیم بدانیم چه اتفاقی رخ داده بود.»

ویکتور کوتاش، وزیر بهداشت رومانی قول داده که تحقیقاتی درباره این حادثه «تکان‌دهنده» انجام شود.

به گفته مقامات وزارت بهداشت رومانی، جراحان باید از این موضوع که استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های الکل‌پایه هنگام انجام جراحی با استفاده از اسکالپل الکتریکی ممنوع است، اطلاع داشته باشند.

رومانی در میان کشورهای اتحادیه اروپا کمترین بودجه به ازای جمعیت و به ازای درصد تولید ناخالص داخلی را صرف نظام بهداشتی- درمانی‌اش می‌کند. این کشور همچنین بالاترین میزان مرگ‌ومیر کودکان را در میان کشورهای اروپایی دارد و زیربناهای بیمارستانی آن توسعه نیافته است و دچار کمبود دائمی کارکنان پزشکی است.

کد خبر 476104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =