رئیس اداره حفاظت از محیط زیست دلفان از دستگیری یک باند حرفه‌ای شکار غیر مجاز در گشت و کنترل شبانه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان خبر داد.

شکار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، رامین رحمتی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: در پی گشت و کنترل شبانه یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان در حوزه استحفاظی، یک باند حرفه‌ای از شکارچیان غیر مجاز که از استان‌های مجاور برای شکار گونه‌های جانوری به این شهرستان آمده بودند در نیمه‌های شب و در حین شکار دستگیر شدند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست دلفان، افزود: در این عملیات ۴متخلف زیست محیطی دستگیر و از آنها ۴قبضه اسلحه جنگی و شکاری شامل یک قبضه اسلحه کلاشینکف، یک قبضه اسلحه برنو، یک قبضه تکلول غیرمجاز، یک قبضه تکلول مجاز، ۴۵ عدد فشنگ و یک رشته قطار به همراه لاشه سه رأس گراز و یک سر خرگوش کشف و ضبط شد.

رحمتی اظهار کرد: پرونده این متخلفین زیست محیطی پس از بازجویی مقدماتی، تنظیم صورتجلسه و اخذ جریمه ضرر و زیان، برای رسیدگی به مراجع قضائی تحویل داده شد. همچنین بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، ادوات کشف شده از این متخلفین تا صدور رأی قطعی توسط دادگاه، به صورت امانی زیر نظر این اداره باقی می‌ماند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان از تمامی دوست داران محیط زیست درخواست کرد که هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

کد خبر 476071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار