مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تعداد حادثه‌دیدگان جاده‌ای نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش یافته است.

حوادث

محمد رحیم شهریاری افزود: در ۹ ماهه امسال، نیروهای هلال احمر به هزار و ۳۰۷ مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند. همچنین ۶۳ درصد از این ماموریت ها در حوادث جاده‌ای، ۱۰ درصد خدمات حضوری، ۹ درصد سیل و آبگرفتگی، ۱۳ درصد حوادث شهری، سه درصد حوادث کوهستان و دو درصد دیگر موارد بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین حوادث سال جاری به ترتیب با ۲۷۰ مورد در قاین، ۱۷۲ مورد در طبس و ۱۴۰ مورد در نهبندان رخ داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: طی ماموریت های ۹ ماهه سال جاری به ۸ هزار و ۵۷۹ حادثه دیده امدادرسانی شده است که ۳۲ درصد از این افراد در حوادث جاده ای، ۹ درصد به صورت حضوری، ۵۱ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی، ۷ درصد در حوادث شهری و مناسبتی و یک درصد در دیگر زمینه ها خدمات گرفته اند.

شهریاری افزود: در این حوادث ۶۹۰ نفر توسط نیروهای هلال احمر نجات یافته اند و ۳ هزار و ۲۲ نفر در پایگاه های هلال احمر اسکان یافته اند.

وی گفت:۵ هزار و ۲۵۴ نیروی هلال احمر در قالب هزار و ۹۴۲ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته اند. همچنین هزار و ۸۹۶ خودروی امدادی در این حوادث به کارگیری شده و عملیات های امداد هوایی سال جاری با ۲۱ سورتی پرواز انجام و در ۹ ماهه سال جاری ۲۲۴ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.

کد خبر 474252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =