مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه در فصل خزان وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان افزایش می‌یابد، گفت: دوربین‌های پایش و کنترل حریق خریداری شده و بر روی دکل‌های مخابراتی نصب می‌شود.

جنگل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، ابوطالب قزلسفلو اظهار کرد: در نوار جنوبی استان ۴۵۲ هزار هکتار جنگل پهن‌برگ و سوزنی‌برگ داریم که حدود ۸۰ هزار هکتار از این جنگل‌کاری‌ها بعد از انقلاب انجام شده است.

قزلسفلو با اشاره به افزایش وسعت عرصه‌های جنگلی استان گلستان گفت: هرساله براساس برنامه و اعتبار تخصیصی، اقدام به تولید نهال برای ایجاد جنگل‌های دست‌کاشت می‌کنیم. سالانه بیش از یک میلیون نهال مثمر و غیرمثمر در استان تولید می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان با بیان اینکه اراضی شیبدار در استان ظرفیت خوبی برای گسترش سطح جنگل‌هاست، افزود: تا پایان امسال یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان جنگل‌کاری می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به آمادگی منابع طبیعی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان گفت: با توجه به فصل خزان و کاهش رطوبت در برخی روزها، احتمال وقوع حریق در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان وجود دارد. با اینحال برای پیشگیری از بروز آتش‌سوزی و اطفای آن در کمترین زمان، کشیک‌های متعددی پیش‌بینی شده است.

قزلسفلو بیان کرد: ما در کشف حریق عرصه‌های منابع طبیعی مشکلی نداریم اما در زمینه تجهیزات هنوز هم باید کارهای بیشتری انجام داد.

وی گفت: از منابع سفر قبلی هیات دولت به استان دوربین‌هایی برای پایش حریق در عرصه‌های منابع طبیعی استان خریداری شد که با همکاری مخابرات در حال نصب بر روی دکل‌ها هستیم. علاوه براین با ۳۵۰ قرقبان نیز برای گشت‌زنی، شناسایی و کمک به اطفا حریق قرارداد بسته‌ایم.

کد خبر 472652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =