هادی هاشمیان در حاشیه بازدید از ۴ واحد تولیدی در گلستان گفت: با هدف رفع موانع تولید، مسئولان قضایی استان از ۴ واحد تولیدی دیدن کردند.

بازدید از کارخانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان دوشنبه دوم دی به شهرک صنعتی آق‌قلا رفتند و مشکلات ۴ واحد تولیدی را بررسی کردند.

مشکلات واحدهای تولیدی دژ پلاستیک، پارس ایده سبز و سنگین برش حجت در این بازدید بررسی و دستورات لازم برای رفع آن صادر شد.

واحد تولیدی که بیش از یکسال از تعطیلی آن می‌گذرد چهارمین کارخانه‌ای بود که امروز اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان از آن بازدید کرند.

رئیس کل دادگستری گلستان پس از بازدید از این واحد تولیدی گفت: این کارخانه آماده تولید است اما به علت اختلاف شرکا بیش از یکسال است که تعطیل و بیش از ۱۰۰ کارگر آن بیکار شده‌اند.

هادی هاشمیان افزود: در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان پرونده این کارخانه به صورت ویژه دنبال می‌شود و خوشبختانه با جلسات متعددی که با شرکا داشتیم مشکلات مدیریتی کارخانه حل شده و بخش دیگر آن که مربوط به بانک‌ها و طلبکاران است نیز امروز با حضور دادستان مقرر شد نشستی با حضور طرفین تشکیل و راهکارهای حل مشکل بررسی شود.

هاشمیان ابراز امیدواری کرد: به زودی دوباره این واحد تولیدی، بازگشایی شود و تولید را از سر گیرد.

وی با بیان این که امروز تولیدکنندگان در صف مقدم جبهه اقتصادی هستند، گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به دستور رئیس قوه قضاییه از همه ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای رونق تولید و جلوگیری از تعطیلی حتی یک خط تولیدی به کار گرفته‌ایم.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: با اقدامات انجام شده از سال گذشته، اجازه توقیف کارخانه‌ها و خط تولید را نداده‌ایم و تلاش کرده‌ایم در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی، مشکلات حل و فصل شود.

هاشمیان ادامه داد: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها را نیز مکلف کرده‌ایم با مسئولان شهرستانی از واحدهای تولیدی فعال و نیمه‌فعال بازدید و برای حل مشکل این واحدها تلاش کنند که با همین تلاش‌ها از سال گذشته تا کنون ۲۷ واحد تولیدی فعال و نیمه‌فعال در گلستان تولید را سرگرفتند و ۶۰۰ کارگر به سرکار بازگشتند.

رئیس کل دادگستری گلستان را دادستان مرکز استان، دبیر ستاد اقتصادی مقاومتی دادگستری استان، رئیس دادگستری و دادستان آق‌قلا و فرماندار آق‌قلا در این بازدید همراهی کردند.

کد خبر 472508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =