مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: دانش‌آموزان این شهرستان با کمک پژوهش‌سرای دانش‌آموزی تاکنون ۱۶ جلد کتاب تالیف و منتشر کرده‌اند.  

دانش‌آموزان خلخالی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سخاوت بیرامی یک‌شنبه اول دی ماه در حاشیه افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش در خلخال در استان اردبیل افزود: این کتب در رشته‌های مختلف داستانی، ادبی و علمی تالیف شده است.  

وی بیان‌کرد: برگزاری همایش‌های علمی، ارائه ۲۵ مورد مقاله توسط دانش‌آموزان، برگزاری نخستین همایش استارت آپ دانش‌آموزی استان اردبیل در خلخال و برگزاری چندین جشنواره سازه‌های ماکارونی، مسابقات آزمایشگاهی و همایش نانو از جمله فعالیت‌های صورت گرفته به همت پژوهش‌سرای دانش‌آموزی این منطقه در سال جاری است.  

بیرامی با اشاره به برگزاری نخستین همایش استارت‌ آپ دانش‌آموزان استان اردبیل در خلخال گفت: شناسایی و معرفی ایده‌های نو و برتر در زمینه تجارت الکترونیک، ایجاد خلاقیت و نوآوری در بین دانش‌آموزان و کشف استعدادهای خلاق در بین جمعیت دانش‌آموزی استان از اهداف مهم برگزاری این همایش بود.  

او اظهارکرد: هدف از برگزاری این همایش معرفی ایده‌های نو در زمینه‌های مختلف تجارت الکترونیک، فضای مجازی با رویکرد جدید اقتصادی و بازاریابی در سطوح مختلف منطقه‌ای، ملی و فراملی، زمینه‌سازی برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد شغل در سطح جهانی تجارت الکترونیک است.  

در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ اثر دست‌ساز دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف علمی همچنین روزنامه دیواری، مقالات علمی و سازه‌های آزمایشگاهی در معرض دید و نمایش گذاشته شده و به مدت ۱۰ روز برای بازدیدکنندگان دایر خواهد بود.  

کد خبر 472038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =