معاون امور عمرانی استانداری همدان درباره طرح استقرار تاکسی‌های عمومی (ون) در پیاده‌راه اکباتان شهر همدان گفت: این طرح در راستای تقاضای اهالی این منطقه مبنی بر نبود رونق اقتصادی و کسب‌وکار انجام می‌شود.

ون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمودرضا عراقی در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان، با اشاره به این‌که این طرح به‌صورت آزمایشی و در بازه زمانی چهار تا پنج ماه اجرا می‌شود، اظهار کرد: شاید بتوانیم با اجرای این طرح رونقی در کسب‌وکار این منطقه ایجاد کنیم.

وی بابیان اینکه این طرح ایدئال نیست، خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی همدان مشخص‌شده است که برای آزادسازی حریم تپه هگمتانه اقداماتی انجام شود که در این رابطه اگر این طرح اجرا شود از مسجد صاحب‌الزمان (عج) عرصه میراث فرهنگی خواهد بود.

عراقی با اشاره به اینکه این طرح به علت نبود اعتبارات اجرانشده است و باید از شهرداری برای انجام این طرح حمایت و کمک شود، ادامه داد: مدت‌هاست مسئله تهیه و نصب دوربین در شهر مورد تأکید استان است. شهرداری مشکل خاص خود را دارد اما باید مشکل حل شود تا بتوان از دوربین‌های خریداری‌شده استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه درزمینهٔ کاهش تصادفات و رعایت قوانین و مقررات رانندگی باید آموزش‌ها و فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد، بیان کرد: در این راستا پلیس راهور وظیفه ندارد بلکه باید همه دستگاه‌ها نیز کمک کند.

معاون استاندار همدان بابیان اینکه اگر درزمینهٔ رعایت قوانین و مقررات رانندگی عده‌ای مقاومت می‌کنند باید از اعمال قانون استفاده شود، گفت: در قانون بودجه ۶ عنوان‌شده که همدان هفت درصد و ۱۹ درصد در بخش حمل‌ونقل داخلی کاهش تصادفات داشته است.

وی با تأکید بر اینکه روند خوبی درزمینهٔ کاهش تصادفات در جریان است، گفت: ضروری است همه دستگاه‌ها در این زمینه کمک و مساعدت کنند.

معاون فنی استانداری همدان نیز بابیان اینکه پیاده راه همدان در کشور منحصربه‌فرد است، گفت: مشکلی که در پیاده راه اکباتان وجود دارد آن است که کسبه این محل عنوان می‌کنند قسمت پایین این منطقه رونق زیادی وجود ندارد که اگر وسایل نقلیه عمومی در آن تردد کنند رونق خواهد یافت.

کیوان کاظمی مستقیم اظهار کرد: طرحی برای استقرار حمل‌ونقل عمومی (ون) در این محل در نظر گرفته‌شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان نیز از کاهش آمار تخلفات و تصادفات در استان خبر داد و گفت: در هشت‌ماهه امسال ۱۷۶۸ مورد تصادف درون‌شهری داشته‌ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش‌یافته است.

سرهنگ علی فکری با اشاره به تعداد نقل و انتقالات در سال جاری اعلام کرد: در هشت‌ماهه سال ۹۸، شاهد ۴۵ هزار و ۷۸۴ مورد نقل و انتقالات شهری بوده‌ایم و ۲۵ هزار و ۹۵۲ مورد گواهینامه برای بار اولی‌ها صادرشده است.

وی بابیان اینکه سالانه ۱۸ هزار خودرو به خودروهای درون‌شهری همدان اضافه می‌شود، اضافه کرد: این مهم نیازمند تدابیر ویژه‌ای برای ترافیک شهری و جای پارک است که هیچ‌کدام انجام‌نشده است.

فکری در ادامه از تشدید اعمال قانون و صدور جریمه برای کاهش تخلفات و حوادث خبر داد و گفت: دوربین‌های شهری و برون‌شهری به‌صورت ۱۰۰ درصدی در خدمت پلیس راهور هستند به‌طوری‌که در هشت‌ماهه امسال، ۱۷۶۸ مورد تصادف درون‌شهری داشته‌ایم که ۲۰۶۱ مجروح و ۴۶ فوتی بر جای گذاشته است.

رئیس پلیس راهور استان همدان با اشاره به اینکه از ۴۶ فوتی برجای‌مانده از تصادفات ۳۸ نفر آقا و هشت نفر خانم بوده است، ادامه داد: از تعداد مجروحان ۷۲۳ مورد عابر پیاده، ۷۹۵ مورد موتورسیکلت‌سوار و ۵۴۳ مورد سرنشینان خودرو بوده‌اند ضمن اینکه بیشتر این حوادث در بلوارهای داخل شهر اتفاق افتاده است.

کد خبر 472007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار