پیام شهدا را باید با بهره‌گیری از ابزار نوین و شیوه‌های جوان‌پسند به نسل کنونی و آیندگان منتقل کرد.

کنگره یک هزار و ۵۰۰ شهید هرمزگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، معاون نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهیدان برای حفظ آرمان‌های انقلاب و جلوگیری از ایجاد انحراف در مسیر آن از همه داشته‌های خود گذشتند.

امیر دریادار دوم رحیم قیطاسوند ادامه داد: اکنون به‌عنوان آیندگان شهیدان و کسانی که با خون آنان این نظام مبارک به دست ما رسیده باید برای حفظ اهداف و مسیر آنان تمام تلاش خود را بکار گیریم.

وی اضافه کرد: یکی از شیوه‌های قابل‌استفاده برای رسیدن به این هدف برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهداست و مهم‌تر از آن عمل به سیره و وصیت‌نامه‌های آنان است و نباید از ذهن دور کرد که شهدا از افراد همین جامعه بودند.

معاون نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این افراد خواهران و برادران و پدران و مادرانی بودند که در راستای اعتقاد و آرمان‌های خود فداکاری کردند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره یک هزار و ۵۰۰ شهید هرمزگان اشاره کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در این استان شهدای بلندمرتبه‌ای دارد که درنبرد با استکبار و رژیم بعثی به شهادت رسیدند و در این خصوص می‌توان به شهادت خدمه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران سهند، ناو موشک‌انداز جوشن اشاره کرد.

امیر دریادار دوم قیطاسوند افزود: باید نسبت به تکریم شهیدان، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و حفظ آرمان‌هایشان اهتمام داشته باشیم و روحیه شهادت‌طلبی را در جامعه گسترش دهیم.

وی یادآور شد: دومین جشنواره سرود پایور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را می‌توان به‌عنوان یکی از برنامه‌های جنبی کنگره یک هزار و ۵۰۰ شهید هرمزگان نام برد.

کد خبر 472003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار