نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه تقاضای اضافی در بازار طلا و سکه نداریم، گفت: افزایش قیمت دلار باعث افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه نسبت به صبح امروز شده است.

قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۳۰هزارتومان ثابت ماند

به گزارش همشهری آنلاین،  محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری گفت: افزایش قیمت دلار نسبت به صبح امروز باعث افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در بازار شده است.

وی با بیان اینکه قیمت قیمت اونس جهانی طلا هم اکنون ۱۴۷۹ دلار است که به نسبت هفته قبل ۴ دلار افزایش یافته است، ادامه داد: قیمت دلار صبح امروز در بازار آزاد ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان و قیمت سکه ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بود ولی هم اکنون قیمت دلار افزایش یافته و باعث شده قیمت سکه به ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان برسد.

کشتی آرای، دلیل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در بازار را افزایش قیمت ارز دانست و افزود: با این حال اما خرید و فروش در بازار عادی است و تقاضای اضافی وارد بازار نشده است؛ ضمن آنکه قیمت سکه حباب هم ندارد.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش نسبت به دیروز ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۳۴۹ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۱۰ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۶۵ هزار و ۲۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۷۸ دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای ۲۴عیار ۶۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان، هر مثقال طلا ۲ میلیون و ۱۶ هزار تومان تعیین شده است.

کد خبر 471995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار