پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
۰ نفر

گارد ساحلی آمریکا هنگام گشت‌زنی در سواحل کالیفرنیای جنوبی و فلوریدا به یک فروند کشتی جاسوسی روسیه که در آب‌های بین‌المللی اقدام به انجام مانور ایذایی کرده بود، هشدار شدید داد.

كشتي جاسوسي روسيه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی‌ان‌ان، نیروی دریایی آمریکا یک هشدار خطر به تمام نیروهای حاضر روی آب‌های منطقه فرستاد تا مراقب حرکت‌های یک کشتی جاسوسی از نوع ویشنیا باشند. این کشتی با وجود کاهش بسیار زیاد افق دید از روشنایی‌های خود استفاده نکرده بود و به شکلی ناایمن روی آب حرکت می‌کرد.

سخنگوی گارد ساحلی آمریکا به سی‌ان‌ان گفت: «حرکت خطرناک کشتی روسی شامل روشن نکردن چراغ‌های روشنایی در شرایط کاهش شدید دید، پاسخ ندادن به تماس کشتی‌های تجاری که در پی یافتن راه عبور مطمئن بودند و دیگر کارهای پیش‌بینی‌نشده و نامنظم بود. کشتی‌های حاضر در این منطقه باید موارد ایمنی را در عبور و مرور رعایت کنند و همه موظفند موارد مشکوک را بلافاصله به گارد ساحلی آمریکا گزارش دهند.»

یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد اندکی پس از رسیدن گزارش حضور کشتی روسی در محدوده آب‌های ساحلی، یک فروند ناوشکن به منطقه اعزام شد و تا دور شدن کشتی جاسوسی از ساحل آمریکا آن را همراهی کرد. کشتی موسوم به ویکتور لئونوف از سال ۲۰۱۵ در منطقه حضور و رفت و آمد کشتی‌های جنگی آمریکا را زیر نظر دارد اما عملیات اخیر آن در اوج تنش میان دو ابرقدرت نظامی دنیا کمی مشکوک به نظر می‌رسد.

اقدام تحریک‌آمیز کشتی جاسوسی روس‌ها در نزدیک‌ترین فاصله به خاک آمریکا کمی پس از آن رخ می‌دهد که وزیر امور خارجه روسیه در کاخ سفید با دانلد ترامپ دیدار کرد. دو طرف از این دیدار روایت‌هایی متفاوت و متناقض ارائه دادند و هر کدام بر درستی کلام و داستان خود تاکید کردند.

کد خبر 471480

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار