مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح های اشتغالزایی، کارآفرینی و کسب و کارهای هر ۲ حوزه جوانان و ورزش در این استان به طور ویژه حمایت شده و از آنها استقبال می‌شود.

طرح‌های اشتغالزایی

به گزارش همشهری آنلاین،  سید محمدتقی علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حمایت و استقبال از سوی مدیران وزارت ورزش و جوانان و مسؤولان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد انجام خواهد شد.

وی افزود: اعتماد به جوانان کشور و کهگیلویه و بویراحمد همواره نتیجه بخش بوده و حضور این قشر تأثیرگذار در تمامی عرصه ها نیز بیانگر دغدغه آنان برای توسعه،  پیشرفت و اعتلای روزافزون ایران اسلامی به ویژه در حوزه اقتصادی است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان به منظور تحقق هر چه بهتر شعار رونق تولید و عمل به تأکید رییس جمهوری مبنی بر حمایت از فکر، ایده و تولید ایرانی تسهیلاتی را برای توسعه اشتغال جوانان اختصاص داده است.

علوی عنوان کرد: این تسهیلات با رویکرد حمایت از اشتغال و کارآفرینی جوانان حداکثر تا مبلغ یک میلیارد ریال در کشور و کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می شود.

وی ابراز داشت: پرداخت این تسهیلات مربوط به سه بخش راه اندازی مؤسسه‌های کارآفرینی، نوسازی،  تکمیل و تجهیز مکان های تولیدی و تأمین سرمایه در گردش طرح‌های اشتغال‌زایی، کارآفرینی و کسب و کارهای هر ۲ حوزه جوانان و ورزش است.

علوی گفت: اولویت‌های پرداخت این تسهیلات شامل حمایت از کسب و کار زنان روستایی، راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد، توسعه الگوی روستاهای بدون بیکار، ایجاد واحدهای تولید پوشاک ورزشی و وسایل ورزش زورخانه‌ای، تأسیس دفاتر مشاوره ازدواج، اشتغال‌زایی در حوزه محیط زیست و ایجاد کسب و کارهای نوپاست.

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کنند.

کد خبر 471059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =