«علی رشیدی» و «محمد رسول آوازه» دانشجویان دانشگاه یزد موفق به کسب مقام چهارم از بین ۱۲ تیم ایرانی و رتبه ۳۰۰ از بین ۴۰۰۰ تیم بین‌المللی در مسابقه برنامه‌نویسی "آی اییکس تریم" شدند.

برنامه‌نویسی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دانشجویان دانشگاه یزد در مسابقه جهانی برنامه‌نویسی ۲۴‌ ساعته که با پشتیبانی موسسه بین‌المللی IEEE و با حضور تیم‌هایی از دانشجویان برق و کامپیوتر تمام دانشگاه‌های دنیا برگزار می‌شود، از بین ۱۲ تیم ایرانی چهارم شدند و رتبه ۳۰۰ از بین ۴۰۰۰ تیم بین‌المللی حاظر در این رقابت‌ها را کسب کردند.

در این مسابقه که به تازگی گروه‌های ۲ یا ۳ نفره شرکت‌کننده طی ۲۴ ساعت و به صورت آنلاین برای حل یک سری مسائل منحصربه‌فرد و جذاب برنامه‌نویسی به رقابت می‌پردازند.

شرکت‌کنندگان می‌توانند تمام این ۲۴ ساعت را کد بنویسند یا این که فقط استراحت کنند! در این مسابقه هیچ محدودیتی برای سیستم عامل مورد استفاده وجود ندارد ولی سؤالات باید با یکی از زبان‌های C و ++C یا جاوا پاسخ داده شوند.

سیستم امتیاز دهی در این رقابت‌ها بر اساس مدت زمان حل مسئله و راه حل ارائه شده است و داوری میان شرکت کننده‌ها نیز توسط اعضای IEEE صورت می‌گیرد و برنده مسابقه هزینه کامل شرکت در یکی از کنفرانس‌های IEEE در هر یک از کشورهای جهان را دریافت خواهد کرد.

اولین دورهٔ مسابقاتآی‌اییکس تریم( IEEEXtreme ) در سال ۲۰۰۶ برگزار شد که در این رقابت ۴۷ تیم شامل ۱۵۰ نفر شرکت کننده حضور داشتند، این رقم در سال ۲۰۰۸ به ۱۳۰ تیم رسید و سال گذشته نیز ۲۲۰۰ تیم با بیش از ۵۰۰۰ دانشجو در مسابقات ثبت نام کردند.
 

کد خبر 470545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار