اعلام نتایج انتخابات انگلستان و انتشار خبرهایی از به توافق رسیدن آمریکا و چین در مورد اصول توافق فازی یک تجاری آنها باعث شد سهام‌های اروپا و آسیا جهش کنند.

بورس هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت: خبرهایی از به توافق رسیدن آمریکا و چین در مورد اصول توافق فازی یک تجاری آنها باعث شد تا سهام‌های اروپا و آسیا جهش کنند، همچنین سهام انگلیس تحت تاثیر نتیجه انتخابات این کشور که باعث شد جناح محافظه‌کار اکثریت کرسی‌های پارلمان را به دست آورد، رشد کرد.

سه منبع آگاه نزدیک به مذاکرات تجاری چین و آمریکا به سی‌ان‌بی‌سی خبر دادند که دولت ترامپ در مورد توافق تجاری فاز اول خود با پکن به توافق رسیده‌ است و حالا منتظر دریافت تاییدیه ترامپ هستند.

نخست‌وزیر انگلیس بوریس جانسون هم در انتخابات عمومی این کشور پیروزی بزرگی به دست آورد و حالا اکثریت حق رای پارلمان را به دست آورده است. او بلافاصله پس از این پیروزی گفت که حالا قدرت این را دارد که کشورش را پیش از ضرب‌الاجل ۳۱ ژانویه از اتحادیه اروپا خارج کند.

سهام آسیایی با اخبار توافق آمریکا و چین جهش کردند و این باعث شد شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۲.۵۷ درصد و شاخص نیکی ژاپن ۲.۵۵ درصد جهش کنند. کامپوزیت شانگهای توانست ۱.۷۸ درصد بالا برود.

تا ساعت ۱۷:۰۰ به وقت تهران، داکس آلمان ۰.۸۸ درصد، کاک فرانسه ۰.۹۱ درصد و فوتسی انگلیس ۱.۸۳ درصد جهش کردند. شاخص پن یوروپین استاکس۶۰۰ اروپا ۱.۵ درصد جهش کرد.

کوسپی کره‌جنوبی ۱.۵۴ درصد جهش کرد و ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۴۶ درصد به ارزش خود افزود.

حرکت قابل‌توجه بازار ارز جهش فوق‌العاده نرخ پوند انگلیس در برابر دلار بود. نرخ برابری پوند با دلار ۱.۸۵ درصد جهش کرد و به ۱.۳۴۰۶ واحد رسید.

کد خبر 469878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار