وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از ناحیه اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه تالار مرکزی اختصاص داده است.

سید عباس صالحی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سید عباس صالحی امروز در دومین روز از سفر خود به استان مرکزی در حاشیه بازدید از پروژه تالار و کتابخانه مرکزی اراک، اظهار داشت: این دو پروژه فرصت قابل توجهی برای افزایش سود فرهنگی شهرستان اراک ایجاد می کند و ۲۳ هزار متر مربع به فضای فرهنگی این شهر می افزاید.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت ۹۳ درصدی تالار مرکزی اما در حوزه تجهیزات به اعتبار نیاز دارد که بر اساس امضای تفاهم نامه با استاندار مرکزی طی روز گذشته و هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه امیدواریم تا اوایل سال آینده بهره برداری کامل آن را شاهد باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تالار مرکزی با برخورداری از سالن آمفی تئاتر، سالن های همایش و... سهم به سزایی در عرصه فرهنگ و هنر شهرستان اراک و استان مرکزی دارد.

صالحی بیان کرد: وزارت ارشاد ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از ناحیه اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه تالار مرکزی اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر کتابخانه مرکزی اراک نیز از پیشرفت بیش از ۴۰ درصدی برخوردار است و با توجه به توافق به عمل آمده با نهاد کتابخانه های عمومی کشور امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در صورت بهره برداری از کتابخانه مرکزی اراک این مجموعه به عنوان بزرگ ترین کتابخانه عمومی کشور شناخته می شود و با بیش از ۱۸ هزار متر مربع مساحت، کمک خوبی برای توسعه فضای کتاب و کتابخوانی است.

صالحی گفت: امسال برای تکمیل و به پایان رساندن پروژه کتابخانه مرکزی اعتبار اختصاص پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اختصاص سهم نیم درصد از درآمد شهرداری ها برای توسعه کتابخانه ها افزود: از تمامی شهرداری ها انتظار می رود، برای هزینه های پرسنل، تعمیر و تجهیز و تکمیل کتابخانه ها با پرداخت سهم نیم درصد از درآمد خود همکاری کنند چرا که هنوز بخش قابل توجهی از شهرها فاقد کتابخانه هستند و تعداد آن ها کم نیست.

کد خبر 469775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار