کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعمال تحریم علیه ترکیه را به دلیل خرید سامانه اس- ۴۰۰ از روسیه و عملیات نظامی در سوریه تصویب کرد.

سنا تحريم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا دیروز چهارشنبه، ۲۰ آذر یک بسته تحریمی علیه ترکیه و بخش مالی آن را در ارتباط با عملیات نظامی آنکارا در شمال شرقی سوریه و خرید پدافند هوایی اس-۴۰۰ روسی تصویب کرد.

سناتور باب منندز، دموکرات ارشد در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: این مصوبه نشان می دهد که رفتار ترکیه غیرقابل قبول است.

اکنون این سند برای بررسی به صورت کامل به سنا، جایی که ممکن است اصلاحاتی در آن انجام داده شود، ارائه می‌شود. این در حالی است که لایحه مشابهی در اواخر ماه اکتبر توسط مجلس نمایندگان ایالات متحده تصویب شده بود.

این موضوع دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را موظف می‌کند که محدودیت‌هایی را برای افراد درگیر در عملیات نظامی در سوریه به ویژه در مقابل خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعمال کند. علاوه بر این، در این سند آمده است، دولت واشنگتن، طبق قانون قانون "مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها" موظف است محدودیت‌هایی را در رابطه با خرید اس-۴۰۰ توسط آنکارا اعمال کند.

شایان ذکر است که  مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه پیشتر در بیانیه ای تهدید کرده بود: اگر آمریکا به دلیل اقدام ترکیه در خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ تحریمی را علیه آنکارا اعمال کند، ترکیه نیز پایگاه هوایی اینجرلیک را تعطیل کرده و نظامیان امریکایی از ترکیه خارج می‌شوند.

کد خبر 469653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =