رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سمیرم از جزئیات تخریب کوه بهرز سمیرم خبر داد و گفت: تخریب کوه بهرز بخاطر پست ۶۳ برق است که در جاده ونک‌ به سمیرم انجام می‌شود که با توجه به وجود شرکت‌های آب معدنی در شهر ونک و ضعیف بودن برق شهرستان در پشتیبانی برق صنعتی این اقدام صورت می‌گیرد.

بُهُرز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علیرضا طایی امروز اظهار کرد: تخریب کوه بهرز به خاطر پست ۶۳ برق است که در جاده ونک‌ به سمیرم انجام می‌شود که با توجه به وجود شرکت‌های آب معدنی در شهر ونک و ضعیف بودن برق شهرستان در پشتیبانی برق صنعتی این اقدام صورت می‌گیرد.

رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان سمیرم افزود: این تخریب صرفا جهت تقویت برق شهرستان است که با توجه به تحقیقات انجام شده این برق از طریق استان اصفهان برای تقویت برق شهرستان و شرکت‌های آب معدنی شهرستان ونک جهت راه اندازی است؛ چون یکسری از کارخانه‌های آب‌معدنی بخاطر این‌که انرژی کافی را ندارد نمی‌توانند به اندازه کافی تولید داشته‌باشند و شهرک صنعتی سمیرم نیاز به برق دارد و برق شهرستان جوابگو نیست.

وی بیان کرد: در حال‌حاضر کار این گروه جهت نداشتن مجوزهای لازم متوقف شده‌است و به محض رساندن مجوز دوباره شروع به‌کار می کنند و چون طرح بزرگ و استانی است و میلیاردها هزینه در این زمینه صورت گرفته  پس دلیلی برای این کار داشته‌اند و به خاطر ولتاز کم برق شهرستان نیاز به این پروژه داریم.

طایی خاطرنشان کرد: جهت دسترسی ماشین آلات برای بتن‌ریزی و انتقال سیم برق مجبور به خاک‌برداری و ایجاد راه هستند و ما از همه آنها تعهد گرفته‌ایم که کمترین تخریب و آسیب را به طبیعت برسانند و با توجه به اینکه خود ما به اراضی ملی حساس‌تر هستیم همکاران جهت نظارت حضور دارند که تخریب اضافه صورت نگیرد فقط جاهایی که نیاز هست تخریب شود.

کد خبر 469372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =