مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با تاکید بر ضرورت ایجاد پارک‌های کارآفرین با محوریت مساجد در استان، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان آمادگی لازم جهت ایجاد پارک‌های کارآفرینی با محوریت مساجد را دارند.

حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد با بیان اینکه افراد خلاق، نوآور و مبتکر به عنوان کارآفرینان منشاء تحولات بزرگی در زمینه‌های تولیدی و خدماتی هستند، گفت: چرخ‌های‌ توسعه اقتصادی همواره با توسعه کارآفرینی به‌حرکت درمی‌آیند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با تاکید بر جذب و به‌کارگیری مدیران کارآفرین در اداره امور، اظهار داشت: توجه به کارآفرینی و ایجاد و توسعه آن علیرغم وجود بعضی انگیزه‌های مشخص گام مثبتی در جهت ایجاد فضای مناسب برای توسعه، افزایش منابع ملی، کاهش نرخ بیکاری، تعادل ساختاری و توسعه در شهرها و روستاهاست.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد اتاق کارآفرینی با محوریت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، افزود: با توجه به ظرفیت‌های و پتانسیل‌های گیلان و وضعیت اشتغال و بیکاری موجود در سطح استان، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان آمادگی لازم جهت ایجاد پارک‌های کارآفرینی با محوریت مساجد را دارند.

به گفته حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد، کسب دانش در حوزه‌ کسب و کار وکارآفرینی، کسب مهارت در استفاده از فنون تحلیل فرصت‌های اقتصادی و ترکیب برنامه‌های عملیاتی، شناسایی و تحریک استعدادها و مهارت‌های کارآفرینانه و توسعه خلاقیت‌های فردی و گروهی از اهداف اجرای طرح است.

وی بر ضرورت راه‌اندازی پارک‌های کارآفرین در کانون‌های مساجد اشاره و بیان کرد: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در صورت حمایت، این طرح را در قالب برگزاری نمایشگاه، فروشگاه و کارگاه‌های آموزشی در مساجد تحت پوشش اجرایی خواهد کرد.

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد مخاطبان این طرح را اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه نوجوانان و جوانان اعلام کرد و افزود: بسترسازی برای ایجاد جامعه‌ای پویا با محوریت کارآفرینی و نشاط اجتماعی از ضروریات جامعه امروزی است که کانون‌های مساجد گیلان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی گامی در راستای تحقق این مهم هستند.

وی از شناسایی بیش از ۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد مناطق آسیب‌پذیر و کمتر توسعه‌یافته استان به‌منظور اجرای این طرح خبر داد و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی هنری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی هنری در این طرح پیش‌بینی شده است

کد خبر 469102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =