موج جدید بارش‌ها از سه‌شنبه ۱۹ آذر وارد کردستان می شود و بخش‌های زیادی از این استان را تحت تاثیر بارش برف و باران قرار می دهد.

برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد، روند بارش برف و باران در این استان بعد از یک روز وقفه بار دیگر از روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در خصوص وضعیت و شرایط جوی این استان گفت: با توجه به بررسی و تحلیل نقشه ها و مدل‌های پیش یابی هواشناسی، امروز دوشنبه و بعد از خروج سامانه بارشی قبلی، شرایط و جوی پایدار را در استان کردستان شاهد خواهیم بود.

رحیم صدیقی بیان کرد: با ورود سامانه جدید بارشی به استان کردستان از صبح روز سه شنبه بر میزان ناپایداری های در سراسر استان افزوده می شود و بنابراین پیش بینی بارش برف و باران در استان دور از انتظار نیست.

وی با بیان این‌که سراسر استان کردستان تحت تاثیر موج جدید بارشی قرار می گیرد، عنوان کرد: نواحی غربی استان کردستان از جمله شهرها و مناطقی همچون بانه، مریوان، سروآباد و منطقه سارال شرایط جوی به مراتب ناپایدارتری را خواهند داشت و به همین دلیل بارش ها در این مناطق بیشتر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان اظهار داشت: روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به طور کلی وضعیت جوی استان کردستان پایدار خواهد بود و به همین دلیل بارشی را در این دو روز نخواهیم داشت.

وی با اشاره به پدید غالب استان کردستان طی روزهای یاد شده، افزود: طی این مدت زمان مه صبحگاهی به خصوص در گردنه ها و ارتفاعات سطح استان غالب خواهد بود.

صدیقی در ادامه به وضعیت دمای هوا در استان کردستان اشاره کرد و گفت: با گذشت زمان ما شاهد کاهش محسوس دمای هوای استان کردستان خواهیم بود و یخبندان شبانه و صبحگاهی را در سراسر استان کردستان پیش بینی می کنیم.

وی عنوان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، به طور میانگین در طول هفته دمای هوای استان کردستان دو تا چهار درجه کاهش خواهد یافت که این میزان کاهش در شب‌ها و صبحگاه بیش از سایر زمان های طول شبانه روز خواهد بود.

در حال حاضر وضعیت هوای شهرستان سنندج، نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد خواهد بود و احتمال بارش های پراکنده برای سنندج در طول روز دور از انتظار نیست.

پیش‌بینی می‌شود که دمای هوای استان کردستان طی هفته جاری در گرم‌ترین ساعت به ۱۴ درجه بالای صفر برسد که این وضعیت بیشتر برای شهرستان های سروآباد و مریوان روی خواهد داد.

همچنین بر همین اساس پیش بینی می شود که طی هفته جاری دمای هوای استان کردستان در سردترین ساعت به منهای ۱۰ درجه زیر صفر برسد که این وضعیت نیز مربوط به منطقه زرینه از توابع شهرستان دیواندره خواهد بود.

کد خبر 468794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =