مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت که امسال مجوز سرمایه‌گذاری ۳۰۸ میلیون دلاری برای این استان از هیات سرمایه‌گذاری خارجی وزارت اقتصاد و دارایی دریافت شد.

داوود طبرسا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، داوود طبرسا یکشنبه هفدهم آذر اظهار داشت: این میزان سرمایه‌گذاری از سوی ۳ سرمایه‌گذار خارجی در زمینه اجرای طرح‌های گردشگری، ایجاد صنایع غذایی و تبدیلی و نیروگاه تولید برق است.

به گفته وی بیشترین حجم سرمایه‌گذاری از کشور ترکیه در بخش گردشگری با اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار است.

وی در خصوص معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان گفت: تاکنون ۱۰۷ فرصت سرمایه‌گذاری از میان ۵۰۰ فرصت با انجام کار کارشناسی استخراج و آماده معرفی است.

طبرسا اضافه کرد: اکنون برای ۱۰۷ فرصت سرمایه‌گذاری، خلاصه طرح به زبان‌های فارسی و انگلیسی تهیه و در پورتال امور اقتصادی و دارایی گلستان اداره کل قرار دارد.

به گفته وی گلستان امسال تعهد ثبت ۲۰ فرصت سرمایه گذاری در سامانه وزارت اقتصاد و دارایی را پذیرفته که تاکنون حدود ۱۵ خلاصه طرح مرتبط با فرصت‌های سرمایه‌گذاری تهیه و در این سامانه ثبت شده است.

استان گلستان با افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت در شمال کشور قرار دارد و از ظرفیت بالقوه برای سرمایه گذاری و ایجاد فرصت شغلی جدید در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت برخوردار است.

وجود هفت اقلیم در گلستان، هم مرز بودن گلستان با ترکمنستان و فراهم بودن زمینه ارتباط زمینی و ریلی با کشورهای آسیایی، فعال بودن گمرک اینچه‌برون در شرق استان، فرودگاه بین‌المللی گرگان، فعالیت منطقه ویژه اقتصادی اترک و سایر شهرک‌های صنعتی استان از جمله ظرفیت‌های جذب سرمایه‌گذاران داخلی خارجی در این استان شمالی است.

اقتصاد اصلی گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت بر پایه کشاورزی است.

کد خبر 468651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =