مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان آبادان گفت: معضلات فعلی فاضلاب آبادان گروه کوری نیست و قابل‌حل است.

فاضلاب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علیرضا خلیلی‌نیا با بیان این مطلب افزود: طرح مصوب شبکه فاضلاب شهری آبادان  یک هزار و ۱۴۰ کیلومتر را در بر می گیرد که از سال ۱۳۷۳ که شروع این طرح بوده و تاکنون ۶۶۰ کیلومتر کار شده است و ۴۸۰ کیلومتر آن باقی مانده است.

وی ادامه داد: مقدار باقی مانده از پروژه بزرگ شبکه فاضلاب آبادان شامل دو بخش است که ۲۸۰ کیلومتر آن مربوط به نقاطی است که اصلاً شبکه فاضلاب ندارند و ۲۰۰ کیلومتر نیز مربوط به نقاطی است که نیاز به اصلاح و بهسازی دارند.

خلیلی نیا عمده مشکلات شبکه فاضلاب آبادان را مربوط به ۴۸۰ کیلومتر باقی طرح بازسازی شبکه فاضلاب شهری بیان کرد و گفت: مشکلات موجود در موضوع فاضلاب آبادان قابل برطرف شدن است و در این خصوص برنامه‌ریزی لازم انجام شده‌است.

مدیر آبفا منطقه آبادان با اشاره به ۶۶۰ کیلومتر کار در آبادان انجام شده است، اظهار کرد: نمی توانیم بگوییم شبکه فاضلاب آبادان گره کور است؛ چرا که ۵۷ درصد راه را رفته ایم.

وی افزود: برای برطرف کردن مشکلات فاضلاب آبادان سه پروژه از سال گذشته در قسمت‌های مختلف شهری با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت نیرو و سازمان منطقه آزاد اروند آغاز و در حال اجراست.

خلیلی‌نیا گفت: از سال ۱۳۷۳ تاکنون اگر سالی پنج درصد از شبکه فاضلاب آبادان اصلاح و بازسازی می شد تاکنون نباید مشکل فاضلاب در این شهر احساس می‌شد.

کد خبر 468625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =