دکتر سلطانی‌فر در جلسه معاونین وزارت ورزش و جوانان ضمن حمایت همه‌جانبه خود از طرح افزایش جامع مهارت‌های عمومی رانندگی کشور، مشارکت و همکاری همه نهادها و دستگاه‌های مرتبط در جهت کاهش نرخ تلفات شهری و جاده‌ای را خواستار شد.

جلسه معاونين وزارت ورزش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، در جلسه معاونین وزارت ورزش و جوانان که روز شنبه ۱۶ آذر ماه با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونین این وزارتخانه به میزبانی شرکت توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی برگزار شد، محمود صیدانلو رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی  به همراه ابوالفضل اکبری مدیر اجرایی طرح افزایش مهارت عمومی رانندگی کشور در جلسه حضور یافته و به تشریح کامل جزئیات و روند اجرایی این طرح که از سال ۱۳۹۶ در حال تدوین و پیاده‌سازی و جلب مشارکت نهادهای متولی حوزه رانندگی در کشور می‌باشد پرداختند و پس از آن دکتر سلطانی‌فر ضمن تقدیر از پیشرفت‌های حاصل شده، بر حمایت همه‌جانبه از این طرح توسط وزارت ورزش و جوانان با محوریت معاونت‌های فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و معاونت جوانان تاکید کرد و ضمن تشکر از کمیسیون‌های فرهنگی و اصل نود مجلس شورای اسلامی، معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، بیمه مرکزی، سازمان صدا و سیما و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا که در این طرح حضور یافته‌اند ، مشارکت و همکاری همه نهادها و دستگاه‌های مرتبط همچون سازمان هلال احمر، وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی را در جهت کاهش نرخ تلفات شهری و جاده‌ای خواستار شد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: با توجه به آمار وحشتناک تصادفات شهری و جاده‌ای و میزان نرخ بالای کشته‌شدگان سوانح رانندگی در کشور و ضرر بالای مادی و معنوی تحمیل شده به جامعه و خانوده‌ها پس از وقوع حوادث رانندگی، اولویت اول فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی باید اجرای این طرح بوده و برگزاری مسابقات و دیگر امور ورزشی در اولویت‌های بعدی قرارگیرد.

سلطانی‌فر اجرای موفق این طرح را باعث ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان و خانواده‌ها دانست و بر لزوم ارائه مشوق‌های لازم از سوی معاونت‌ها و دیگر نهادها در جهت جذب آحاد مردم برای آموزش رانندگی صحیح در پیست‌های ایمن با محوریت فدراسیون تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به این که بیشتر مخاطبین ورزش‌های موتورسواری و اتومبیلرانی جوانان هستند، باید نگاه ویژه‌تری به این طرح داشت و تا پایان سال آینده شاهد ساخت حداقل ده پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در کل کشور باشیم.

وی از فدراسیون خواست پس از مکاتبه با استان‌ها و تهیه زمین مناسب با همکاری شرکت توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور نسبت به تامین اعتبار لازم و احداث پیست‌های استاندارد اقدام نمایند. دکتر سلطانی‌فر همچنین دستور داد پیست اتومبیلرانی آزادی تهران که روند اجرایی توسعه آن از دو سال قبل مصوب شده، باید هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.

در ادامه دکتر احمدی، معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش نیز حمایت همه‌جانبه خود را از طرح مذکور اعلام کرد و بیان داشت: با نگاه ویژه‌ای که وزیر محترم به این طرح دارند تلاش خواهیم کرد این طرح فراگیر در اولویت برنامه‌های فرهنگی این معاونت قرار گیرد.

احمدی افزود: جوایز ویژه این طرح نیز در قالب تفاهم‌نامه مشترک جهت تشویق و ترغیب حداکثری مردم برای حضور در این طرح فرهنگی و همگانی تامین خواهد شد و در اختیار فدراسیون قرار خواهد گرفت.

محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان نیز با اشاره به اثرات مفید این طرح در بین جوانان و جامعه در کاهش نرخ تلفات جاده‌ای و شهری ناشی از تصادفات رانندگی گفت: این معاونت تمام تلاش خود را در راستای توسعه و پیشرفت این پویش جهانی و ملی به کار می‌گیرد و از تمام ابزارهای موجود در بحث رسانه‌ای، تولید محتوا، ارائه نرم‌افزارهای مناسب در جهت نیل به اهداف طرح استفاده خواهد کرد.

این طرح فراگیر قرار است از نیمه دوم دی ماه سال جاری در قالب آکادمی مجازی و تلویزیونی و با برگزاری کنفرانس خبری اجرائی و عملیاتی شود.

کد خبر 468576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =