برادر «دکتر مسعود سلیمانی» دانشمند اصفهانی زندانی در آمریکا، با اشاره به خبر آزادی او، از عزیمت خانواده این دانشمند اصفهانی به تهران برای ملاقات با وی خبر داد.

مسعود سلیمانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، رسول سلیمانی یکشنبه ۱۷ آذرماه در خصوص خبرهای منتشر شده در مورد آزادی مسعود سلیمانی اظهار کرد: این خبر درست است.

وی افزود: اطلاعات بیشتری نداریم، گفته بودند ظرف همین چند روز آینده آزاد می شود؛ به صورت دقیق زمان آزادی را نگفتند ولی از ما خواستند که به تهران برویم.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، امروز در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «بسیار خوشحالم که استاد دکتر مسعود سلیمانی و آقای وانگ بزودی به خانواده هایشان ملحق می شوند. از همه کسانی که در این امر دخیل بودند بویژه دولت سوئیس قدردانی می کنم».

در تاریخ سوم آبان سال ۱۳۹۷ (بیست و پنجم اکتبر ۲۰۱۸) بود که دکتر سلیمانی به‌ عنوان یکی از دانشمندان علوم پزشکی ترمیمی و هماتولوژی (خون‌شناسی) و همچنین نخبه تحسین‌شده ایرانی چه در عرصه داخلی و چه در صحنه بین‌المللی، بعد از ورود به فرودگاه شهر شیکاگو در ایالات متحده با استفاده از ویزای معتبر J-۱ توسط نیروهای امنیتی و پلیس فدرال این کشور (اف. بی. آی) بازداشت شد.

بهانه دولت آمریکا برای بازداشت غیرقانونی دکتر سلیمانی، دانشمند اصفهانی نقض قوانین تحریمی ایران با همراه داشتن داروهای ممنوعه بوده است، اما این موضوع هیچکاه در یک سال و سه ماه اخیر اثبات نشد.

کد خبر 468556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =