سطح راه‌های ارتباطی استان قزوین به دلیل بارش روزهای گذشته خیس و لغزنده است.  

بارنگی جاده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ نصرالله بیگلری، رئیس پلیس راه استان قزوین روز یکشنبه ۱۷ آذر افزود: با توجه به ورود سامانه بارشی از بامداد شنبه ۱۶ آذر گذشته، بارش برف در برخی از گردنه‌های استان از جمله آوج و کوهین همچنان ادامه دارد.  

به گفته وی، در حال حاضر ترافیک در جاده‌های اصلی، فرعی، آزادراه و بزرگراه استان قزوین عادی و روان بوده و هیچ حادثه منجر به فوتی نیز از آن گزارش نشده است.  

وی اضافه کرد: به رانندگانی که قصد عبور از جاده‌های ارتباطی این استان، به خصوص مناطق کوهستانی را دارند توصیه می‌شود ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ، قبل از حرکت از سلامت فنی خودرو خود به خصوص برف پاک‌کن و لاستیک‌های وسیله نقلیه خود اطمینان داشته و توشه راه نیز همراه خود داشته باشند.  

این مسئول انتظامی تاکید کرد: رانندگان همچنین در هنگام رانندگی ضمن رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل از هرگونه سبقت و سرعت غیرمجاز خودداری کرده و در طول سفر نیز به توصیه ماموران پلیس راه مستقر در جاده عمل کنند.  

استان قزوین با داشتن ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی، ۱۲ دستگاه تونل، ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و ۲۳۰ کیلومتر طول روشنایی راه‌ها، یکی از پرترافیک‌ترین نقاط جاده‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.  

کد خبر 468532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =