یک قطعه پلیکان خاکستری که توسط شهروند علاقمند به محیط‌ ‌زیست تحویل اداره حفاظت محیط‌ ‌زیست شهرستان لنگرود شده بود پس از بهبود در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد.

رهاسازی پلیکان خاکستری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، سید امین نجات رییس اداره حفاظت محیط‌ ‌زیست لنگرود ضمن سپاسگزاری ازاین شهروند علاقمند به محیط‌ ‌زیست با اعلام این خبرگقت: این پلیکان توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل داده شده بود که با هماهنگی ماموران یگان حفاظت پاسگاه امیرکلایه، در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد.

پلیکان‌ها از بزرگترین پرندگان دنیا هستند که توانایی پروازکردن دارند. پلیکان‌ها پرندگانی آبزی هستند بنابراین زیستگاه آن‌ها دریاچه‌های آب شیرین و لب شور، رودخانه‌های بزرگ و دهانه آن‌ها و سواحل دریا است. اولین ویژگی ظاهری همه پلیکان‌ها، که در اولین نگاه جلب توجه می‌کند، در زیر منقار است.

این کیسه پوستی چین‌خورده، کیسه گلویی بسیار انعطاف‌پذیری است که می‌تواند تا انتهای گلو از هم باز شود.

برخی از مردم گمان می‌کنند که این کیسه برای ذخیره غذا کاربرد دارد، در حالی که پلیکان‌ها برای ماهی‌گیری از آن استفاده می‌کنند.

زیر منقار این پرنده هنگام ماهی‌گیری می‌تواند بیش از ۱۰ لیتر آب را در خود جای دهد که معادل ۷ بطری یک‌ونیم لیتری است.

دومین ویژگی ظاهری پلیکان‌ها وجود پرده کامل بین چهار انگشت پا است که در اصطلاح به آن پای پارو (Paddle Foot) شکل می‌گویند. پلیکان‌ها دارای پروازی شکوهمند و قوی هستند.

نجات در پایان از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی موضوع را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط‌ ‌زیست این شهرستان اطلاع دهند.

کد خبر 468201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار