وزیر نفت ایران گفت اعضای اوپک در چارچوب اوپک پلاس به تفاهم رسیدند.

زنگنه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک،  بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران در پایان نشست شش ساعته اوپک اعلام کرد اعضای این سازمان در رابطه با توافق حاصله در چارچوب اوپک پلاس (متشکل از اعضای اوپک و کشورهای خارج از این سازمان) به تفاهم رسیده‌اند اما جزئیات این توافقات را افشا نکرد.

زنگنه در پایان نشست اوپک در پاسخ به این سول که آیا کشورهای عضو این سازمان به توافق رسیده اند، گفت: بلکه ما به تفاهم رسیده‌ایم.

از سوی دیگر عبدالعزیر آل سعود، وزیر نفت عربستان در پایان نشست اوپک نیز از حصول وحدت نظر در رابطه با توافق حاصله در چارچوب اوپک پلاس خبر داده و افزود حالا بحث درباره این مسائل با کشورهای تولید کننده نفت خارج از اوپک در پیش است.

از سال ۲۰۱۷ تاکنون اوپک پلاس با اجرای طرحی موسوم به «کاهش تولید نفت» تولید خود را روزانه ۱.۲ میلیون بشکه (معادل ۱.۲ درص دتقاضای جهانی نفت خام) کاهش داده است تا قیمت نفت را در بازارهای جهانی متعادل نگه دارد. این توافق  تا مارس سال ۲۰۲۰ اعتبار خواهد داشت.

به گزارش شانا، پیشتر وزیر نفت ایران  با بیان اینکه اگر تحریم‌ها برداشته شود، من هیچ محدودیتی را برای تولید ایران نخواهم پذیرفت و در بالاترین حد ظرفیت ایران تولید خواهم کرد، گفت:‌ این موضوعی است که حق ملت و مردم ماست و بر آن اصرار دارم و از آن نمی‌گذرم.

کد خبر 468092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =