معاون فنی سازمان نقشه‌برداری کشور از نرخ فرونشست ۲۴ سانتیمتری در سال در منطقه جوادآباد ورامین و میدان ایثار خبر داد. 

فرونشست ورامین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پیمان بکتاش در نشست بررسی فرونشست در حاشیه تهران بویژه ورامین اظهار داشت: ۸۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ورامین تحت تاثیر بیشترین نرخ فرونشست است که ۶۷۰ هزار نفر از جمعیت منطقه و ۲۱ کیلومتر از راه‌آهن محل را تحت تاثیر قرار داده است. 

 به گفته وی پنج شهر فرون‌آباد، قرچک، ورامین، پیشوا و جوادآباد، بیش از دیگر مناطق تحت تاثیر این پدیده هستند. 

صدای زنگ خطر فرونشست بالاخره شنیده شد

 همچنین نسرین وزیری مدیر کل حوزه ریاست و روابط‌عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به این‌که این سازمان طی ۲۰ سال گذشته به بررسی تغییرات پوسته زمین و اعلام نرخ فرونشست پرداخته است، عنوان کرد: طی یکسال اخیر به این موضوع توجه بیشتری نشان داده شده و صدای زنگ خطر این هشدار شنیده شده است. 

وی به اعلام نتایج آخرین مطالعات سازمان نقشه‌برداری کشور طی مکاتباتی از سوی مسعود شفیعی رئیس این سازمان به معاونین رئیس جمهوری و برخی وزرای کابینه، استانداران و نمایندگان مجلس سخن گفت و افزود: این مکاتبات دیگر یک‌طرفه نیست و سازمان مدیریت بحران به اهمیت مرگ خاموش زمین پی‌برده و اخیرا طی مکاتباتی هشدارهایی را به مسؤولان شهری ارائه داده است. 

نشست تخصصی بررسی فرونشست و خسارت‌های ناشی از آن با حضور مسؤولان شهری ورامین، قرچک و پیشوا در سازمان نقشه‌برداری کشور (صبح روز چهارشنبه ١٣ آذرماه ١٣٩٨) برگزار شد. 
 

کد خبر 467810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =