فرماندار قصرشیرین، از کشف ۶۸۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از مبادی مرزی این شهرستان از ابتدای امسال تا پایان آبان خبر داد.

سوخت قاچاق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین در استان کرمانشاه سه‌شنبه ۱۲ آذر گفت: این میزان سوخت قاچاق شامل ۶۸۸ هزار لیتر گازوییل و بنزین است که با هوشیاری ماموران گمرک، نیروهای هنگ مرزی، ارتش و نیروهای امنیتی در عملیات های مختلف و با رصد کامیون‌های خروجی و یا از قاچاقچیان و عرضه‌کنندگان سوخت غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

وی اظهار داشت: در این رابطه ۲۶۰ دستگاه خودرو و ۱۲۰ دستگاه موتورسیکلت توقیف شد.

فرماندار قصرشیرین ادامه داد: قاچاق سوخت در این شهرستان مرزی به دلیل کاهش قیمت داخلی آن به نسبت کشورهای منطقه و نیز افزایش نرخ ارز اتفاق می‌افتد.

تاتار اضافه کرد: سوخت های قاچاق کشف شده پس از توقیف و طی مراحل قانونی به نمایندگان شرکت نفت تحویل داده شده است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: همچنین از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه ۹۱ راس دام قاچاق، ۱۱۴ عدد فشنگ و ۴۷۶ حلقه سی دی از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

تاتار ادامه داد: موقعیت جغرافیایی مرز پرویزخان به دلیل قرار گرفتن در دشت به گونه‌ای است که سبب می‌شود افراد سودجو و فرصت‌ طلب اقدام به قاچاق ‌کنند.

وی امنیت حاکم در مرزهای قصرشیرین را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: این مهم در سایه تلاش شبانه‌روزی نیروهای امنیتی، هنگ مرزی و ارتش حاصل شده است.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.

بیش از ۵۴ درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می‌شود.

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین‌المللی خاورمیانه است.

کد خبر 467525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =