مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از غربالگری و واکسیناسیون ۳۰۰ نفر از تفکیک‌کنندگان غیر مجاز زباله در تبریز خبر داد.  

تفکیک زباله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهریارنیوز، محمدحسین حسن‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: ۳۰۰ نفر از تفکیک‌کنندگان غیر مجاز زباله توسط سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز شناسایی و جهت انجام غربالگری و واکسیناسیون علیه بیماری هپاتیت و کزاز به درمانگاه امام رضا (ع) معرفی شدند.  

او تفکیک غیرمجاز زباله را معظلی بزرگ دانست و افزود: تنها راه حفظ محیط‌زیست از گزند آلاینده‌ها، مدیریت صحیح پسماند از طریق تفکیک و بازیافت زباله است.  

حسن‌زاده افزود: با توجه به این که بازیافت غیراصولی توسط دوره‌گردها و جمع‌کنندگان نان‌خشک مشکلات اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی را در پی‌دارد، در این راستا سازمان مدیریت‌پسماند تصمیم به شناسایی تفکیک‌کنندگان غیرمجاز زباله کرد.  

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز تصریح کرد: طی هماهنگی‌های انجام گرفته با آزمایشگاه تشخیصی طبی معتبر، ابتدا افراد شناسایی‌شده از لحاظ بیماری هپاتیت بررسی شده سپس علیه بیماری کزاز وهپاتیت واکسینه خواهند شد.  

سازمان پسماند شهرداری تبریز از فعالیت یک هزار و ۵۰۰ نفر تفکیک کننده غیر مجاز زباله در تبریز خبر داده که از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر شناسایی، شدهاند.  

کد خبر 467497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار