رئیس کمیته داوران فوتبال ایران اعلام کرد محمدحسین زاهدی‌فر، داور دیدار استقلال و سپاهان پنج هفته از قضاوت در لیگ برتر محروم شده است.

زاهدي‌فر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرآنلاین، زاهدی‌فر در دیدار این هفته سپاهان مقابل استقلال در ورزشگاه نقش جهان، دو اشتباه بزرگ انجام داد که یکی از آنها غیرقابل بخشش به نظر می‌رسید. هدایت‌الله ممبینی، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال که در برنامه سلام صبح بخیر حاضر شده بود، اعلام کرد: با قضاوتی که زاهدی‌فر در این مسابقه انجام داده و باتوجه به اشتباهاتش، باید محرومیت پنج هفته‌ای را تحمل کند.

رئیس کمیته داوران در توضیح محرومیت زاهدی‌فر می‌گوید: طبق آیین‌نامه‌های فیفا و AFC با تمام داوران که اشتباه تاثیرگذار در نتیجه مسابقه دارند برخورد می‌شود. محرومیت ایشان ۵ هفته است. وقتی نمره داور از ۱۰ نمره، زیر ۷ و ۴ باشد این داور در رده‌های پایین‌تر قضاوت می‌کند تا آمادگی ذهنی و روحی را به دست بیاورد تا برگردد.

ممبینی در پاسخ به این که کمک داور و کمک داور پشت خط هم محروم شدند، گفت: آنها هم چند هفته‌ای استراحت  و در لیگ‌های پایین‌تر قضاوت می‌کنند. محرومیت کلمه خوبی نیست و من از استراحت استفاده می‌کنم. یک بازیکن هم اگر پنالتی را از دست بدهد محروم که نمی‌شود. شاید مربی او را در ارنج نگذارد یا تنبیهش کند. داوران هم به استراحت می‌روند.

باشگاه استقلال مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به داوری زاهدی‌فر به فدراسیون اعلام کرده و تصمیم او در صحنه هند کی‌روش را نه یک اشتباه که یک تخلف دانسته است.

کد خبر 467435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار