مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اعلام کرد: هم‌زمان با روز جهانی معلولان، سفر دریایی این گروه خاص توسط ناوگان بندر شهید حقانی در تاریخ ۱۲ آذرماه جاری به صورت رایگان انجام می‌شود.

بندر شهید حقانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا محمدحسینی، در جمع خبرنگاران مناسب‌سازی محیط بندر و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای استفاده افراد کم توان جسمی و معلولان در پایانه‌های مسافری دریایی را از جمله دغدغه‌های مدیران این مجموعه‌های خدمات رسان برشمرد.  

وی نگاه ویژه مدیران و کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی را مورد تأکید قرار داد و افزود: توجه به نیازهای معلولان در راستای برقراری عدالت اجتماعی و برابری حقوق شهروندی به یک باور سازمانی در بندر شهید حقانی، استان هرمزگان تبدیل شده تا افراد عادی بتوانند از امکانات و محیط‌های مختلف پایانه دریایی استفاده کنند.  

محمدحسینی در همین رابطه تصریح کرد: همزمان با روز جهانی معلولان، سفر دریایی این گروه خاص جامعه در مسیرهای بین بندر شهید حقانی به جزایر هرمز و قشم، در روز ۱۲ آذر ماه جاری کاملا رایگان است.  

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از مناسب‌سازی شرایط بندر با وضعیت معلولان و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ایمنی بیشتر ترددهای دریایی در بزرگ‌ترین پایانه مسافری دریایی ایران سخن به میان آورد و یادآور شد: از ابتدای دوره راه‌اندازی ساختمان این پایانه، نیازسنجی به منظور ارائه خدمات ویژه به جانبازان، معلولان و شهروندان کم‌توان و ناتوان همچون سالمندان، در دستور کار قرار گرفت.  

وی از ایجاد کانتر فروش بلیت الکترونیک سفرهای دریایی ویژه معلولان در بندر شهید حقانی سخن به میان آورد و گفت: علاوه بر این، طی یکسال اخیر دستورالعمل جدیدی برای شناورهای تندرو به مرحله اجرا درآمد که بر اساس آن، شناورها صندلی‌های ویژه به معلولین اختصاص می‌دهند و یا یک مکان مناسب برای جانمایی صندلی آنها در نظر گرفته اند.  

محمدحسینی با تبیین سیاست کلان بندر شهید حقانی جهت دستیابی به جایگاه برتر در ارائه خدمات مسافری، خاطرنشان کرد: بر همین اساس، مردم می‌تواند با ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب، این پایانه بزرگ مسافری را در مسیر دست یافتن به شرایط مطلوب و ارائه خدمات مورد انتظار جامعه یاری رسانند.  

کد خبر 467404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار