نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه‌های اصلی این استان اختصاص یافته است.  

جاده اردبیل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمد فیضی، نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس، دوشنبه ۱۱ آذر گفت: تا سال ۹۵ حدود۲۰۰ کیلومتر از راه‌های استان دارای ردیف ملی به میزان ۱۵۸میلیارد ریال بود که این میزان به ۷۰۰کیلومتر با هزارو ۶۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ رسیده است.  

وی اظهار داشت: امسال از این میزان هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای احداث و تکمیل بزرگراه نیر-سراب، اردبیل، سرچم، رضی-گرمی و نمین - آستارا جذب شده است.  

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل – میانه سرعت گرفته و مراحل مطالعه راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد مغان تا ۲ ماه آینده به اتمام می‌رسد و با اجرایی شدن آن اتصال راه‌آهن ریلی کشور به جمهوری آذربایجان از طریق استان اردبیل عملیاتی خواهد شد.  

وی مطالعه و احداث طرح راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد را تکمیل کننده طرح ملی خط ریلی میانه - اردبیل خواند و اضافه کرد: پس از مطالعه، ردیف اعتباری برای اجرای این طرح در نظر گرفته می‌شود.  

فیضی با اشاره به پرداخت اعتبارات راه آهن اردبیل از محل فاینانس افزود: علاوه بر تخصیص هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل فاینانس داخلی، در بودجه ۹۸ هم هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه آهن اردبیل - میانه پیش بینی شده است.

او بیان کرد: در کنار تسریع عملیات اجرایی طرح راه آهن اردبیل - میانه و افزایش بودجه آن، طرح مطالعه‌ راه آهن اردبیل به پارس آباد هم در جدول شماره ۲۰ بودجه به طرح مطالعه‌ راه اندازی قطار سریع السیر ارومیه - تبریز اضافه شد.  

فیضی گفت: خوشبختانه در بودجه ۹۸ اعتبارات خوبی در حوزه‌های راه سازی، آبرسانی، راه آهن و بهداشت و درمان برای استان اردبیل در نظر گرفته شده و همچنین از محل سه درصد سهم استان‌های محروم و کم برخوردار و مناطق نفت‌خیز کشور سهم این استان از ۵۳۰ میلیارد ریال سال گذشته به ۵۶۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.  

وی درباره تامین آب آشامیدنی سالم در اردبیل افزود: امسال با پیگیری‌های بعمل آمده تامین آب اردبیل از منابع چهارگانه محلی و سایر منابع ملی قابل حصول عملیاتی می‌شود و زیرساخت قانونی آن هم فراهم شده است.  

کد خبر 467096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =