معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۵ هزار مسافر از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز تردد کرده‌اند.  

پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کاظم تیمورزاده، معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان‌شرقی، دوشنبه ۱۱ آذر در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: از این تعداد بیش از ۵۳۱ هزار و ۴۰۰ مسافر از مرز جلفا و ۴۸۴ هزار و ۳۰۰ مسافر از مرز نوردوز تردد کردهاند.  

وی اظهار داشت: در این مدت بیش از ۹۶ هزار و ۸۰۰ کامیون از این ۲ پایانه مرزی تردد کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۴۰ هزار و ۸۰۰ کامیون از مرز جلفا و بیش از ۵۶ هزار کامیون از مرز نوردوز بوده است.  

معاون حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در همین مدت ۱۳ میلیون تن بار توسط ناوگان حمل و نقل کالای استان حمل شده است و تعداد بارنامه صادره بیش از ۹۳۵ هزار برگ بوده است.  

تیمورزاده، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ناوگان حمل ‌و نقل مسافر استان نیز ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر را با ۳۷۲ هزار سفر جابه جا کرده است.  

وی یادآور شد: ناوگان حمل و نقل کالای استان از خرداد تا ۳ آذر سال‌جاری با تعداد ۲۰ هزار و ۵۲۳ دستگاه ناوگان سنگین خود ۳۷۰ هزار تن نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی را از مبداء بندر امام خمینی(ره) خوزستان به آذربایجان شرقی حمل کرده است.  

پایانه مرزی نوردوز در شهرستان جلفا ارتباط کشورمان با جمهوری ارمنستان را از طریق پل احداث شده بر روی رودخانه ارس برقرار می‌کند و با جمهوری خودمختار نخجوان (آذربایجان) هم از طریق پایانه مرزی جلفا ارتباط زمینی امکان پذیر است.  

شهرستان جلفا با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۵ کیلومتری تبریز در شمالی ترین نقطه استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است. آذربایجان شرقی به وسعت حدود ۴۵ هزار کیلومتر مربع، دارای ۱۴ هزار و ۱۹۶ کیلومتر شبکه راهداری است.  

کد خبر 467059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =