نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: برطرف شدن مشکل آب جنوب استان اصفهان یک اتفاق بزرگ بود که رنگ عمل به خود می‌گیرد.

سمیه محمودی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سمیه محمودی در شهرضابا اشاره به مشکل آب شرب شهرستان شهرضا اظهار داشت: برطرف شدن مشکل آب جنوب استان اصفهان یک اتفاق بزرگ بود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ میزان برداشت آب تا افق جمعیتی ۱۴۲۵، ۴۹.۹ میلیون مترمکعب مشخص شد، افزود: برای انتقال آب باید به‌دنبال منابع پایدار باشیم تا دِبی آب یکسان باشد، مکان برداشت آب در ۱۳ آبان ۱۳۹۸ مشخص شد و از خط لوله یزد و کرمان برداشت می‌شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از بخش خصوصی برای انتقال آب مشارکت دارد و این مهم‌ترین اتفاق برای شهرستان‌های شهرضا، سمیرم و دهاقان بود، گفت: مدیران استان تمام تلاش‌شان را برای ۱۴ شهرستان استان می‌کنند، در صورتی که استان اصفهان ۲۴ شهرستان دارد و برای آب ۱۴ شهرستان کل بودجه استان را می‌خواهند صرف انتقال آب کنند.

وی بیان کرد: اعتراض‌های بسیاری را به موضوع تامین آب شهرستان داشتیم، چون شهرضا جزو آن ۱۴ شهرستانی نیست که بودجه تامین آب دارند.

محمودی با بیان اینکه در جلسات شورای برنامه‌ریزی استان به عنوان ناظر هستم، تصریح کرد: شورای برنامه‌ریزی استان اصفهان باید مسائل کلان استان را مطرح کند، در جلسات سازمان برنامه و بودجه که پیگیری‌های حوزه انتخابیه را انجام می‌دهم می‌گویند فقط مصوبات سفر رئیس جمهور یا نوبخت را اجرایی می‌کنیم.

وی افزود: از استاندار سئوال کردیم چرا از رئیس جمهور دعوت نمی‌کنید که به استان اصفهان سفر کنند تا مصوباتی داشته باشیم تا سهم استان اصفهان از بین نرود، اصفهان دومین استانی است که منابع را به خزانه وارد می‌کند، استاندار گفت، ما هیچ طرح بزرگی در استان نداریم که رئیس جمهور بیاید آن را امضا کند، که از نظر ما قابل قبول نیست و باید برنامه‌ریزی شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جای تأسف است که مسائل کلان استان در شورای برنامه‌ریزی مطرح نمی‌شود و موضوعات پیش پا افتاده که می‌تواند در کارگروه‌های مربوطه عنوان شود، در این شورا مطرح می‌شود.

کد خبر 466771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =