مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد جشنواره تئاتر چتر زندگی را ظرفیت قابل توجهی برای ثبت برندی جدید در حوزه گردشگری یزد عنوان کرد.

تیاتر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، «سید مصطفی فاطمی» با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره تئاتر چتر زندگی در یزد، اظهار کرد: این جشنواره تئاتر می‌تواند یزد را در حوزه گردشگری رویدادهای فرهنگی و هنری معرفی و با توجه به ثبت یزد به عنوان پایتخت هنرهای نوین، امیدوار به ثبت برند جدیدی در این حوزه کند.

وی با بیان این‌ که جشنواره تئاتر زندگی می‌تواند منجر به تقویت گردشگری شبانه در یزد شود، تصریح کرد: یکی از انواع گردشگری که می‌توان در یزد شاهد رونق و پویایی آن بود، گردشگری شبانه است که این تئاتر می‌تواند ظرفیت قابل توجهی برای این حوزه باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان حمایت از هنرمندان را یکی از ظرفیت‌های دیگر این جشنواره برشمرد و گفت: به تازگی در استان یزد شاهد حمایت و علاقمندی به حوزه تئاتر هستیم و این جشنواره می‌تواند هنرمندان این قشر و سایر هنرمندان دیگر استان را مورد حمایت قرار دهد، از طرفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری این جشنواره منجر به حضور گردشگران دوستدار این هنر به یزد خواهد شد.

فاطمی در پایان ثبت برندهای متنوع گردشگری را یکی از مهمترین عوامل رونق این صنعت خواند و گفت: تنوع گردشگری، طیف گسترده‌تری از گردشگران را پوشش می‌دهد و همین مسئله می‌تواند تبدیل به نقطه قوتی برای گردشگری استان یزد شود.

کد خبر 466597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =