سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۴ مرکز درمانی غیر مجاز از ابتدای امسال تاکنون در این استان شناسایی و به دادستانی، تعزیرات حکومتی و کمیسیون ماده ۱۱ معرفی شدند.

مراکز درمانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پرویز یزدان پناه روز شنبه نهم آذرماه اظهار داشت: بازدیدهای نظارتی در طی سال به طور مدون و با برنامه انجام می‌شوند و این بازدیدها امسال نسبت به سال گذشته حدود ۲۳ درصد افزایش داشته‌ است.

وی افزود: از مجموع ۵۴ مرکز درمانی غیر مجاز شناسایی شده در کهگیلویه و بویراحمد، تعداد ۱۱ مورد پلمب شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این دانشگاه با همکاری تمامی نهادهای نظارتی و قضایی استان با مراکز فاقد مجوزی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازند، مماشات نخواهد کرد.

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۹۶ تخت بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشت اما پس از انقلاب این آمار به یک هزار و ۱۵۰ تخت در دست بهره برداری رسیده و استان در طول سال های اخیر شاهد یک انقلاب در حوزه بهداشت و درمان بوده است.

بر اساس آخرین آمار تعداد پزشکان فوق تخصص و متخصص فعال در شهرستان‌های مختلف استان به ترتیب در یاسوج ۱۱۷ نفر، در گچساران ۵۱ نفر، در دهدشت۴۳ نفر، در دنا۲ نفر و در باشت، بهمئی، چرام و لنده نیز هرکدام یک نفر است.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد و در جنوب غربی ایران واقع شده است.

کد خبر 466572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار