استاندار خراسان شمالی گفت: تلاش داریم تا برای تامین و ارتقای ایمنی در جامعه، مراکز غیر مجاز توزیع گاز ال. پی. جی در استان حذف و برچیده شود.

گاز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدعلی شجاعی پنج‌شنبه هفتم آذر اظهار داشت: فعالیت ناایمن و غیرمجاز مراکز سیلندر پرکنی و عرضه سوخت ال. پی. جی در حالی در نقاط مختلف استان مشاهده می شود که وزارت نفت اعلام کرده است که این سوخت، در سبد سوخت مجاز برای خودروها تعریف نشده است.

وی افزود: ال. پی. جی، مختص استاده در منازل است و در مناطقی که هنوز گازرسانی انجام نشده، توزیع می شود.  

شجاعی خاطرنشان کرد: استفاده از گاز ال. پی. جی در خودرو، اقدام ناایمن و خطرناک است و متاسفانه، برخی از واحدها، اقدم به فروش خارج از شبکه بازار این سوخت، اقدام می کنند که تلاش داریم با آن برخورد، و این مراکز را جمع کنیم.

استاندار خراسان شمالی در باره گلایه‌ها از اینک‌ه سیلندر گاز ال. پی. جی در برخی از روستاها کم شده و روستاییان در این زمینه دچار مشکل شده اند گفت: تاکنون هیچ گزارشی در این باره دریافت نشده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی در خصوص جایگاه های ال. پی. جی گفت: این فرآورده، در سبد سوخت خودروی وجود ندارد و فعالیت مراکز توزیع، غیرقانونی است که برخی نیز پلمب شده اند اما دوباره به طریقی وارد فعالیت شده اند.

مجتبی شکوری اظهار داشت: گاز مایع ال. پی. جی تنها باید برای مصرف پخت و پز خانگی مورد استفاده قرار گیرد.  

بر اساس این گزارش، در هفته جاری، یک مرکز توزیع ال. پی. جی پلمب شد.  

در خراسان شمالی ۴۷ جایگاه عرضه بنزین و ۲۹ جایگاه سی. ان. جی فعال است.

کد خبر 466218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =