مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۰ نفر

رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قم گفت: میزان مصرف سوخت سی‌ان‌جی توسط مردم نسبت به قبل از گرانی بنزین ۱۶ درصد افزایش یافته و در مقابل میزان مصرف بنزین نیز به طور چشم‌گیری کاهش پیدا کرده است.

افتتاح همزمان 40 جایگاه سی ان جی به مناسبت دهه فجر

به گزارش همشهری آناین به نقل از ایسنا، نوروززاده در خصوص جایگاه‌های سوخت CNG استان قم عنوان کرد:تعداد ۳۹ جایگاه سوخت سی‌ان‌جی(CNG ) در استان قم وجود دارد که درنتیجه نه تنها کمبودی از نظر زیر ساخت در استان نیست بلکه هنوز هم ظرفیت مازاد وجود دارد.

وی در خصوص افزایش قیمت بنزین افزود: یکی از دلایل افزایش استفاده مردم از CNG پس از گرانی بنزین این بود که مردم قبل از افزایش قیمت بنزین، تفاوت مشهودی بین قیمت بنزین و CNG احساس نمی‌کردند؛ در نتیجه به صورت یکسان استفاده می‌شد اما پس از افزایش قیمت بنزین استفاده مردم نیز از این سوخت بیشتر شد.

نوروززاده در خصوص استفاده مردم از سوخت  CNG  بیان کرد: علاوه بر افزایش قیمت بنزین که بر امر استفاده از سوخت CNG تاثیر گذاشته باید فرهنگ استفاده CNG به عنوان یک سوخت پاک در بین مردم رواج پیدا کند و بیشتر به سمت این فرآورده حرکت کنند.

 رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی افزود: دیسپنسر یا همان تلمبه جایگاه‌ها به صورت ماهانه هم از طریق سازمان استاندارد و هم از طریق شرکت پخش فراورده‌های نفتی مورد بازرسی قرار می‌گیرند اگر یکی از دیسپنسرها در جایگاه‌ بلا استفاده و معیوب باشد، از دیسپنسر پشتیبان استفاده می‌شود.

وی در پایان گفت: بر اساس استاندارد ساختمان کمپرسور بیش از دو دیسپنسر اجازه استفاده در جایگاه را ندارند به این دلیل که کیفیت سوخت‌رسانی و فعالیت دستگاه‌ها کاهش پیدا می‌کند.  

علیرضا مظفری، مدیرعامل سازمان میادین شهری شهرداری قم نیز در رابطه با همین موضوع، عنوان کرد: تعداد ۱۰ جایگاه‌ در استان قم زیر نظر سازمان میادین شهری شهرداری قم است که اکنون در حال فعالیت هستند.

وی در ادامه افزود: میزان استفاده از جایگاه‌های سوخت  CNG نسبت به گذشته، رشد قابل توجهی داشته و این نشان دهنده اقبال مردم به سوخت پاک بعد از موضوع گرانی بنزین است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار در خصوص جمع‌آوری جایگاه‌های LPG گفت: با توجه به این که استفاده از LPG برای دولت مقرون به صرفه نبود و همچنین برای حمل و نقل به تجهیزات ماشینی نیاز داشت که این مسئله امری خطرآفرین بود، جایگاه‌های LPG جمع آوری شد.

کد خبر 465857

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی