رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: هر شهروند تهرانی در سال ۳۰۰ ساعت از زمان خود را در ترافیک از دست می‌دهد. در چنین شرایطی اگر بتوانیم ۱۰ درصد جامعه مخاطب خود را در حوزه کتابخوانی افزایش دهیم، سهم قابل ملاحظه‌ای از ساعت تلف‌شده شهروندان را کاهش خواهیم داد.

ترافیک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، محمدجواد حق‌شناس در جلسه کمیته فرهنگی شورای شهر با موضوع «تبادل نظر و بررسی زمینه‌های همکاری و هم‌افزایی در خصوص کتاب و کتابخوانی در شهر تهران»  گفت: ما امروز در موقعیتی هستیم که رکوردمان در مقوله کتابخوانی را باید بروز کنیم. روندی که شاهد هستیم، روند مناسبی نیست.

حق‌شناس با انتقاد از عملکرد کتابخانه های شهر گفت: ما ۱۱۰ کتابخانه در شهر تهران داریم و این همه برای ساخت آنها هزینه شده و کارمندان زیادی به کار گرفته شده‌اند و شهروندان زیادی هم از این کتابخانه‌ها استقبال می کنند، اما متاسفانه حدود ۸ سال می‌شود که هیچ کتابی به این کتابخانه‌ها اضافه نشده و این مایه تاسف و خجالت است.

رئیس سازمان فرهنگی - هنری شهرداری تهران هم در این جلسه گفت: در حال حاضر ظرفیت خوبی در سازمان فرهنگی - هنری شهرداری وجود دارد و اگر بتوانیم این ظرفیت‌ها را در سایه همکاری با سایر نهادها به موضوع کتابخوانی گره بزنیم، می‌توانیم بهره کافی ببریم.

میثم امرودی افزود: امروز در کشوری مانند ژاپن و نیز سایر کشورهای توسعه‌یافته که در فضای مجازی بسیار جلوتر از ما هستند، فرهنگ کتابخوانی نه تنها فراموش نشده، بلکه توسعه و ترویج هم یافته است. به صورتی که در خیابان‌ها و ایستگاه‌های مترو مردم مدام در حال خواندن کتاب هستند. ما هم باید در این مسیر گام برداریم و این میسر نمی‌شود مگر با همکاری همه نهادهای مرتبط.

کد خبر 465506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار