مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
۰ نفر

شاخص و میانگین آلودگی هوا در اراک بیانگر هوای ناسالم برای گروه سنی حساس است.

آلودگی هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محرابیان رئیس مرکز پایش کیفیت هوای استان مرکزی گفت:کیفیت هوای اراک امروز ۴ آذر ماه در ساعت ۸ صبح به علت افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، به غلظت آلودگی ۳۹ رسید که نشانگر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

محرابیان با اشاره به ناسالم بودن هوا برای گروه‌های سنی حساس در ابتدای صبح بیان کرد: کلیه گروه‌های حساس اعم از کودکان، سالمندان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی، تقاضا داریم که تا حد امکان از تردد در فضاهای باز و شلوغ شهری در ساعات ابتدایی روز بپرهیزند و در صورت تردد از ماسک‌های مخصوص استفاده کنند.

عمده عوارض آلودگی هوا بر گروه‌های آسیب پذیر مانند بیماران تنفسی و قلبی عروقی، زنان باردار، کودکان، بیماران مزمن و صعب العلاج و سالمندان است که در شرایط ناسالم باید از تردد در اماکن و فضاهای شلوغ پرهیز کنند و ورزشکاران هم باید از فعالیت‌های ورزشی در روزهای آلوده بپرهیزند.

شاخص استاندارد سنجش آلاینده‌های هوا دو و نیم میکرون هوا ۳۵ میکروگرم بر متر مکعب که طبق استانداردهای زیست محیطی، عددی بالاتر از این شاخص بیانگر وضعیت ناسالم است.

کد خبر 465303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار