شاهزاده آندرو، دومین پسر ملکه بریتانیا این هفته اعلام کرد به خاطر تداوم بحث‌ها درباره دوستی‌اش با جفری‌ اپستین، میلیارد آزارگر جنسی که در زندان خودکشی کرد، تا آینده قابل‌پیش‌بینی از انجام وظایف سلطنتی‌اش کناره می‌گیرد.

Prince Andrew

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یواس‌ای‌ تودی اگر این کناره‌گیری دائم باشد، به معنای آن است که آندرو دهه‌ها زودتر از پدرش، شاهزاده فیلیپ ۹۸ ساله که در سال ۲۰۱۷ اعلام بازنشستگی کرد، از زندگی عمومی بازنشسته می‌شود.

پرسشی که مطرح این است که آیا این اعلام مشکلات شاهزاده آندرو از هنگام مصاحبه بحث‌برانگیزش با بی‌بی‌سی بالا گرفته است، حل خواهد کرد. او دراین مصاحبه سعی کرده بود ادامه دوستی‌اش با اپستین را مدت‌ها پس از آنکه او در سال ۲۰۰۸ در فلوریدا به جرائم جنسی خود اعتراف کرده بود، توجیه کند.

ویرجینیا رابرتز جیفر در بیرون دادگاهی در منهتن نیویورک در ۲۷ اوت ۲۰۱۹

آیا ویرجینیا رابرتز جیفر زنی که مدعی در ۱۷ سالگی اپستین او را مجبور به قرار رابطه با شاهزاده آندرو کرده است، با ناپدید شدن آندرو از زندگی علنی سلطنتی راضی خواهد شد؟

آندرو همچنان هر گونه رابطه را با جیفر را تکذیب می‌کند. آندرو می‌گوید با وجود عکسی که او را در کنار این دختر نشان می‌دهد و دست کم از سال ۲۰۱۱ در اینترنت در دسترس بوده است، او را به یاد نمی‌آورد.

رسوایی که دامان شاهزاده آندرو را گرفته است، باعث شد که بسیاری از شرکت‌هایی که در خدمات خیریه با او همکاری می‌کردند، رابطه‌شان را با او قطع کنند.

آندرو قبلا در مصاحبه‌اش با بی‌بی ‌سی که روز شنبه این هفته پخش شد، گفته بود که آماده است در صورت تایید مشاوران قانونی‌اش، با قید سوگند در دادگاه مربوط به جرائم جنسی جفری اپیستین شهادت دهد.

اما روز دوشنبه که یک قربانی تازه مدعی شد که در ۱۵ سالگی مورد آزار جنسی شریرانه و مداوم اپستین قرار گرفته است و از شاهزاده آندرو خواست هر اطلاعاتی درباره این میلیاردر نیویورکی دارد، در میان بگذارد، فشارها بر او افزایش یافت.

از طرف دیگر این ادعای آندرو در مصاحبه که برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ با اپستین ملاقات کرده است، مورد تردید قرار گرفت، چرا که رئیس پیشین کارکنان شاهزاده گفت که این دو مرد در اوائل دهه ۱۹۹۰ دیدار کرده بودند.

اپستین در ماه اوت امسال پس از بازداشت به اتهام قاچاق دخترها برای سوءاستفاده جنسی در زندانی در منهتن نیویورک خودکشی کرد.

کد خبر 464705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =