نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: مردم استان با بصیرت و آگاهی توانستند از میان آشوب‌ها و فتنه‌ها عبور کرده و درس تاریخی و عبرت آموزی به دشمنان بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین با عنوان اخلاق و رسانه افزود: مردم استان قزوین در اعتراضات اخیر به سلامتی از فتنه عبور کرده و به برکت دستگاه‌های امنیتی، مسئولان و اصحاب رسانه به خوبی از مهلکه دشمن خارج شدند.

وی با بیان اینکه در این ناآرامی‌ها نقشه‌های پلید دشمنان برملا شد، اظهار داشت: مردم به وضوح مشاهده کردند که وزیر امور خارجه آمریکا از آشوب‌ها حمایت کرد و باز هم چهره واقعی آمریکا برای مردم نمایان شد.

عابدینی در ادامه سخنان خود به حضور در برنامه تلویزیونی ثریا در خصوص پرونده هفت سنگان اشاره کرد و گفت: فساد هفت سنگان قزوین بارها به دستگاه قضایی کشور منعکس شده و درحال پیگیری است و رسانه‌ها به جای تکرار مکررات در این پرونده، باید به دنبال کشف و عنوان کردن فسادهای جدیدتری باشند.

امام جمعه قزوین اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت‌ها در بین اصحاب رسانه بیان حقیقت‌ها و مبارزه با فساد است که به عنوان یک امر به معروف بزرگ محسوب می‌شود و بسیاری از بزرگان دین توصیه کرده‌اند که ترک معروف و امر به منکر از بدترین گناهانی است که یک مومن می‌تواند انجام دهد.

عابدینی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد واجب کفایی است و اگر همه برای انجام وظایف دینی بسیج نشویم، هرگز مبارزه با استکبار و نفاق شکل نمی‌گیرد و اهداف و آموزه‌های اسلامی محقق نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین به خطبه ۱۹۳ نهج‌البلاغه پرداخت و یادآور شد: نشست‌های مرتبط با آموزه‌های نهج البلاغه باید به صورت مستمر برگزار شود تا ارتباط معنایی و کلامی به خوبی منتقل گردد.

برنامه اخلاق و رسانه به همت سازمان بسیج رسانه سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار می‌شود.

کد خبر 464389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =