ثبت‌نام دور جدید سفر به عتبات با ظرفیت ۱۰۳ کاروان از ۹ استان پیش‌بینی شده که برای هر استان متناسب با مسافت و برنامه‌های مختلف هزینه‌ سفر به عتبات متغیر است.

عتبات عالیات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، نام‌نویسی در کاروان‌های عتبات که پس از برپایی باشکوه اربعین حسینی متوقف شده بود، از دوشنبه ۲۷ آبان ماه دوباره راه‌اندازی شد.

با توجه به اینکه فضای مناسبی برای اعزام کاروان‌ها به وجود آمده است، سازمان حج و زیارت نیز اقدام به نام‌نویسی از متقاضیان این سفر معنوی و اعزام زائران کرده است. البته در این دوره تنها اعزام کاروان‌های هوایی صورت می‌گیرد و هیچ اعزامی به صورت زمینی برنامه‌ریزی نشده است.

بر همین اساس، از ۳ تا ۱۴ آذر ماه امسال، ۱۰۳ کاروان هوایی از ۹ استان کشور به عتبات مشرف می‌شوند؛ به طوری که از استان‌های اصفهان ۵ کاروان، البرز ۴ کاروان، تهران ۲۵ کاروان، خراسان رضوی ۵۰ کاروان، زنجان ۱ کاروان، فارس ۸ کاروان، قم ۶ کاروان، قزوین ۲ کاروان و یزد ۲ کاروان به این سفر اعزام خواهد شد. همچنین تمام پروازها نیز از سوی شرکت‌ هوایی ماهان صورت می‌گیرد.  

نکته قابل توجه در این دوره از اعزام زائران به عتبات هزینه‌های پیش‌بینی شده که متناسب با مسافت و برنامه‌ها متغیر است. کمترین هزینه سفر به عتبات برای استان یزد با قیمت ۳ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۰۰ تومان و بیشترین نیز برای استان خراسان رضوی با قیمت ۴ میلیون و ۱۵ هزار و ۶۲ تومان است. همچنین هزینه سفر به عتبات از استان تهران ۳ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۰۷ تومان در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که با توافق صورت گرفته با طرف عراقی در فروردین‌ ماه ۹۸، ویزای عراق برای زائران رایگان شد. بنابراین هزینه ویزا (۴۱ دلار) از زائران اخذ نمی‌شود، اما تمام زوار حسینی لازم است قبل از سفر، اقدام به دریافت ویزای رایگان عراق کنند تا بتوانند از کشور خارج شده و وارد عراق شوند.

کد خبر 464052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =