چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۹:۲۰
۰ نفر

قرارداد احداث 2 واحد پتروشیمی به‌صورت مشارکتی بین ایران و اندونزی به ارزش بیش از 770 میلیون یورو امضا شد.

 به گزارش خبرنگار همشهری براساس این قراداد، واحدهای اوره و آمونیاک شرکت مشارکتی ایران و اندونزی موسوم به پتروشیمی هنگام و تفاهم نامه همکاری و سرمایه گذاری مشترک یک واحد استحصال اتان در استان فارس میان 2 شرکت اندونزیایی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی نهایی شد.
در این مراسم غلامحسین نجابت، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه قرارداد واحدهای اوره و آمونیاک پتروشیمی هنگام، چهارمین قرارداد این شرکت با کشورهای خارجی در یک هفته اخیر است، گفت: فرایند مذاکره های فنی و اقتصادی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی هنگام یک سال بطول انجامید و امروز این طرح وارد مرحله اجرایی می‌‌شود.
وی ارزش این قرارداد با شرکت پوسری اندونزی را 470 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: این طرح با مشارکت 50 درصدی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و طرف خارجی در مدت 4سال با هدف تولید سالانه 7/1 میلیون تن اوره و آمونیاک در مرحله دوم منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه اجرا می‌شود.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در توضیح تفاهم نامه همکاری و سرمایه‌گذاری واحد استحصال اتان استان فارس در منطقه پارسیان نیز گفت: این قرارداد با شرکت
«پی‌تی‌میسی‌مولیا‌پتروناسا» اندونزی، امضا شد و براساس آن با سرمایه گذاری 300میلیون یورو به‌وسیله شرکت طرف قرارداد احداث می‌شود.
نجابت افزود: بر اساس این تفاهم نامه مشترک یک واحد استحصال اتان با ظرفیت تولید روزانه 3 هزار تن گاز مایع احداث خواهد شد.
کد خبر 46393

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز