کمک مربی سابق تیم ملی می‌گوید فدراسیون مقصر به حاشیه رفتن تیم ملی است زیرا تیم ویلموتس به موانعی برخورد کرد که قابل پیش‌بینی بود.

تيم ملي فوتبال

به گزارش ایسنا به نقل از همشهری آنلاین، امید نمازی، مربی تیم فوتبال هیوستون داینامو و سرمربی پیشین ذوب آهن درباره عملکرد تیم ملی ایران در دیدار با عراق اظهار کرد: فکر نمی‌کنم نمایش خوبی توسط ملی‌پوشان ایران ارائه شد. هم در دیدار مقابل بحرین و هم در این دیدار، تیم ملی مشکلاتی در چیدمان داشت. نمی‌دانم چه اصراری است که مربیان تیم ملی از بازیکنان در پست غیرتخصصی استفاده کنند. به عنوان مثال مهدی طارمی یک مهاجم نوک است اما به عنوان بال راست یا چپ از او استفاده می‌کنند. محبی نیز مهاجمی است که باید از او در مرکز خط حمله استفاده شود، همان پستی که ما در تیم ملی امید به او بازی می‌دادیم. در گذشته نیز از انصاری‌فرد به عنوان وینگر استفاده می‌شد که این غلط بود. درست استفاده کردن از بازیکنان می‌تواند باعث شود تیم روان‌تر بازی کند و موقعیت‌های بیشتری را خلق کند.

وی درباره تفاوت تیم ویلموتس و کی‌روش ادامه داد: من نزدیک این تیم ملی نیستم و نمی‌دانم در تمرین‌ها چه می‌گذرد اما کی‌روش، دیسیپلین تیمی را به شخصیت تیم ملی اضافه کرد. البته شیوه ویلموتس تهاجمی‌تر است و این آزادی بیشتری به تیم و بازیکنان می‌دهد. هر چقدر از لحاظ فلسفه، تیم ملی تهاجمی‌تر بازی کند، می‌تواند خلاقیت بیشتری در موقعیت‌سازی و زدن گل داشته باشد.

نمازی افزود: تیم ملی در دیدار با بحرین و بازی‌های تحت هدایت ویلموتس هجومی‌تر از تیم کی‌روش بازی کرد. عراق اما همیشه برای ایران مشکل‌ساز بوده و نباید آن را دست کم می‌گرفتیم. این تیم، فیزیکی است و بازیکنانش موفق شدند در آن دیدار با عصبی کردن بازیکنان ما، تمرکز آنها را از بین ببرند. البته ما هم نباید انتظار داشته باشیم در یک بازی خارج از خانه مقابل تیم قدرتمند و فیزیکی چون عراق مالکیت خود را به حریف دیکته کنیم.

مربی سابق تیم ملی زنان آمریکا درباره حواشی که فدراسیون فوتبال  برای تیم ملی و ویلموتس قبل و بعد از دیدار با عراق ایجاد کرد توضیح داد: مشکلات اقتصادی که فدراسیون با آن گریبان است در عملکرد آن تاثیرگذار است اما مسئولان فدراسیون باید نهایت تلاش خود را برای برگزاری بازی‌های دوستانه در فیفادی به کار گیرند. این که انتظار داشته باشیم بدون بازی دوستانه و امکانات مناسب مقابل تیمی مثل عراق، بدرخشیم انتظاری بی‌جاست.

وی در خصوص این که فدراسیون تاکید کرده بود ویلموتس مربی پروازی نیست اما او در ماه‌های اخیر خیلی کم در ایران حضور داشته تصریح کرد: این زمینه را فدراسیون به وجود آورد که ویلموتس مربی پروازی باشد. باید پول ویلموتس را به موقع بدهند تا از او انتظار داشته باشند پروازی نباشد. فدراسیون عامل ایجاد این حاشیه‌ها برای تیم ملی است و باید از قبل پیش‌بینی تحریم‌ها را می‌کردند و زودتر به فکر منابعی می‌بودند تا پول ویلموتس را به موقع پرداخت کنند و این حواشی به وجود نیاید.

کد خبر 463907

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =